Wypadek w dolinie Białej Opawy

2

Z pomocą śmigłowca ratowniczego przetransportowano turystę poszkodowanego w dolinie Białej Opawy na stokach czeskiego Pradziada.

Do zdarzenia doszło w piątek 22 lipca. Według relacji służb ratowniczych mężczyzna spadł ze skały i stracił przytomność. Gdy ją odzyskał, to zadzwonił na telefon alarmowy. Ze względu na trudno dostępny teren, lekarz został spuszczony ze śmigłowca do rannego, u którego stwierdził uraz głowy, klatki piersiowej i kończyny górnej. Po wstępnym zabezpieczeniu, chory został przetransportowany do szpitala.

Doliną Białej Opawy przebiega popularny szlak turystyczny (żółty) z Karlovej Studanki do Owczarni. Ze względu na liczne wilgotne i podmokłe odcinki – skały, drewniane schody i kładki, relatywnie często dochodzi tam do wypadków. Wybierając się w góry warto zachować szczególną uwagę oraz dobrać odpowiedni ubiór (na zmienną pogodę), a zwłaszcza obuwie.

2 KOMENTARZE

  1. Dlatego lepiej po szlakach nie chodzić w pojedynkę. I tak dobrze, że mu telefon zadziałał, bo z zasięgiem mogło być krucho.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here