W Prudniku przybywa wniosków o 300 plus na wyprawkę szkolną

0
(fot. ZUS)

Od początku lipca rodzice i opiekunowie mogą sięgać po pieniądze z programu „Dobry Start”. W kilka dni mieszkańcy Prudnika i okolic złożyli prawie 770 wniosków. W całym regionie już ponad 14,3 tys. 

Od 1 lipca rodzice, opiekunowie prawni i faktyczni oraz dyrektorzy placówek oświatowo-wychowawczych mogą składać wnioski o 300 plus na szkolną wyprawkę. Na razie liczba wniosków o to świadczenie sięgnęła w skali kraju 631 tys. (dane z 6 lipca)

– Od początku lipca opolski ZUS zanotował ponad 14,3 tysiąca wniosków o jednorazowe wsparcie dla uczniów z województwa opolskiego. W powiecie prudnickim takich wniosków jest na razie dokładnie 763, a dotyczą one 1077 dzieci. Na Opolszczyźnie ZUS zanotował od początku miesiąca ponad 14,3 tysięcy wniosków na niemal 20 tysięcy dzieci rozpoczynających od września nowy rok szkolny. Najwięcej wniosków, bo 3627 pochodzi od rodziców z Opola i powiatu opolskiego, a dotyczyły one 4855 uczących się dzieci – przekazuje Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Pieniądze będą wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

W roku szkolnym 2022/2023 wnioski o świadczenie można składać tylko drogą elektroniczną. Między innymi przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Jeśli rodzic bądź opiekun nie ma jeszcze profilu na PUE ZUS to profil może zarejestrować go przez Internet bądź odwiedzić najbliższą placówkę Zakładu i poprosić o pomoc w założeniu takiego konta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here