W niedzielę Bieg Prudnicki

0

W najbliższą niedzielę (10 lipca) na szlakach Lasu Prudnickiego zobaczymy uczestników XI Biegu Prudnickiego.

Aby pokibicować swoim faworytom należy przyjść na trasę zawodów w godzinach między 10.00 (wtedy będzie start) a… to oczywiście zależy od tego w jakim czasie sportowiec zakończy bieg. Najszybsi potrafią pokonać górską, 10-kilometrową trasę w ok. 35 minut, w tempie spacerowym z podejściami zajmie to ok. 1 godziny i 20-30 minut.

Trasa prowadzić będzie z ul. Dąbrowskiego (start na wysokości siedziby Nadleśnictwa), główną, leśną drogą do skrzyżowania przed zabudowaniami Dębowca, następnie „skrótem” do parkingu leśnego, chwilę kamienną drogą w kierunku Trzebiny, potem w poprzek Doliny Dębnickiej, główną leśną drogą w kierunku „poligonu”, następnie powrót na leśną drogę Prudnik – Dębowiec i obok Starych Dębów z powrotem na start, czyli już metę.

Najlepsze miejsca do obserwacji rywalizacji to start/meta oraz parking leśny koło Dębowca.

Bieg na 5 km prowadzić będzie obok stawów paciorkowych ze startem i metą tam, gdzie bieg główny.

Zaplanowano również Bieg Przedszkolaka na 200 m, który rozpocznie się o godz. 9.45.

Opłata startowa dniu imprezy wynosi 120 zł.

Organizatorami zawodów są: Stowarzyszenie Sportowe SPORT WARS, Specjalistyczny Sklep Rowerowy „Freestyle Sport” Prudnik, Agencja Sportu i Promocji w Prudniku, Runners Team Nysa, Stowarzyszenie Sportowe Tigers Prudnik oraz Niepubliczne Przedszkole „Skrzat” w Prudniku.

Patronat honorowy – marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła. Patronat imprezy – burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak. Patronat medialny – Tygodnik Prudnicki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here