Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (20 lipca)

3

Oświadczenia majątkowe: Niecałe 43 zł na koncie Kukiza… Sprawdź stan posiadania parlamentarzystów, którzy zabiegali o twoje głosy. O czym jeszcze można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” piszemy poniżej (20 lipca):

 • Gospodarka: Koniec tematu działek na Przemysłowej. Łącznie blisko 650 tys. zł zapłaciła Gmina Prudnik by móc zlikwidować kompleks działkowy przy ul. Przemysłowej, który kolidował z planami rozbudowy podstrefy ekonomicznej.
 • Inwestycje: Na drogi, obiekty sportowe i domy kultury. Gminy: Prudnik, Biała, Lubrza, Głogówek, Strzeleczki i Korfantów oraz Powiat Prudnicki otrzymali środki z budżetu państwa na realizację inwestycji. Program dotyczy gmin, na których terenie funkcjonowały w przeszłości państwowe gospodarstwa rolne.
 • Szpital na krawędzi upadku. Sytuacja finansowa Prudnickiego Centrum Medycznego jest krytyczna. Wielomilionowe straty i zaległe zobowiązania mogą wkrótce pociągnąć spółkę na samo dno.
 • Fotorelacja: Upalne święto policji. We wtorek, 19 lipca, w Prudniku odbyło się Wojewódzkie Święto Policji.
 • Pokrzywna do Prudnika: Była jeszcze jedna próba. Co roku w Polsce składanych jest kilkanaście wniosków o zmianę granic miast i gmin. Większość z nich dochodzi do skutku.
 • Pierwszy taki pojazd w historii powiatu. Samorząd powiatu prudnickiego otrzymał nowy pojazd. Będzie on służył pracownikom Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Komunikacja: Jak podcina się skrzydła „Kormoranowi”. Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych zajął stanowisko w sprawie zamiaru likwidacji pociągu TKL Kormoran.
 • Interwencja: Słoneczna w Łące. Mieszkańcy ul. Słonecznej w Łące Prudnickiej przypominają o obietnicy modernizacji drogi sprzed dwóch lat.
 • Wolontariusze wśród ludzi. To ukraińscy wolontariusze, którzy od niedawna działają również w Prudniku. Aby ich lepiej poznać będą gośćmi lipcowego spotkania z cyklu „Dzień dobry, co słychać?”
 • Korfantów: Trwa rozbudowa szpitala. Na terenie Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie trwa wielomilionowa inwestycja, której celem jest rozbudowa szpitala, poprawienie komfortu pobytu pacjentów i wprowadzenie nowych usług medycznych.
 • Głogówek: Niech żyje król! Po trudnym czasie pandemii Głogóweckie Bractwo Strzeleckie ostro ruszyło o działania, a najbardziej znaczącym wydarzeniem był wybór króla.
 • Gogolin: Nie czytaj, bo zgłodniejesz! Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Słokowie zajęły drugie miejsce w eliminacjach kulinarnego konkursu Bitwa Regionów”. W gazecie można przeczytać, co takie pysznego przyrządziły słokowianki.
 • Biała: Co czwarty bocian to Polak. Tak wskazują światowe statystyki, a w tej bardzo licznej polskiej grupie, jest też tradycyjnie mocna reprezentacja gminy Biała.
 • Gostomia: Taniec ogrodu i ludzi. 1 lipca odbyło się w gospodarstwie Teresy i Witolda Hreczaniuków w Gostomi szkolenie dla Kół Gospodyń Wiejskich. Był to piątek, zwykły dzień.
 • Lato Kwiatów w Otmuchowie. Choć to nie ziemia prudnicka, to warto wybrać się do Otmuchowa by wziąć udział w pięknym wydarzeniu – Lecie Kwiatów. Przez kilka dni niewielkie miasteczko staje się ogrodem.
 • Lato w mieście. Lipiec wypełniony jest zajęciami zorganizowanymi dla dzieci i młodzieży z gminy Prudnik. Codziennie coś się dzieje, jak to wygląda?
 • Archiwum Odkrywcy: Do „czwórki” garnęli się uczniowie. Wspominamy dawne lata nauki w Szkole Podstawowej nr 4 w Prudniku. W latach 60. XX w. była to najnowsza placówka oświatowa w mieście, do której garnęli się uczniowie.
 • Archiwum Odkrywcy: Gdy mury runą. Wśród udostępnionych naszej redakcji fotografii jest unikatowe zdjęcie przedstawiające moment wyburzenia wieży barokowego kościoła w Jarnołtówku.
 • Sport (piłka nożna): Nadzieje i rozczarowania. Trudno nie docenić w ostatnich latach zaangażowania, poświęcenia wolnego czasu, a nawet własnych pieniędzy ze strony działaczy Pogoni dla klubu. Jednak marzenia o tworzeniu silnego zespołu i awanse do 4 ligi nie mogły być zrealizowane, bo w rudzie rewanżowej nie trafiono z wyborem właściwej drogi dochodzenia do ceny – pisze Mieczysław Matczak.
 • Sport (siatkówka zunifikowana): Zdetronizowali mistrza. Reprezentacja Olimpiad Specjalnych województwa opolskiego złożona z zawodników z Głogówka i Kędzierzyna-Koźla zdobyła mistrzostwo Polski w siatkówce zunifikowanej, które odbywały się w Warszawie.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

3 KOMENTARZE

 1. Niby komu te działki przeszkadzały?? Miasto zdycha a oni ludziom działki likwidują zamiast pomóc!! I tyle pieniędzy na to dali zamiast np rajd malucha albo półkolonie za to zorganizować żeby ludzie coś mieli dobrego!! Niby co zniszczenie działek ma dać pozytywnego dla miasta?? Wstyd i żydokomuna!!

 2. Program Kukiz ‚ 15 nie przyjol sie? – Moze pan Pawel Kukiz z Paczkowa jest dobrym muzykiem ,bo posel z niego zaden.Teraz kiedy ma „nowych przelozonych” do sumy 43 zlotych, powinien dopisac jeszcze trzy zera, a moze nawet cztery!?

 3. Domow Kultury i Boisk Pilkarskich ci u nas dostatek , w Prudniku powinno sie zainwestowac w dwie male tezne solankowe , moze nie z wieza widokowa jak w Glucholazach , taka na miare mozliwosci budzetowych, Kedzierzyn- Kozle moze swiecic przykladem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here