Syreny przypomną powstańców

3
(fot. Andrzej Dereń)

Burmistrz Prudnika przekazał komunikat, że 1 sierpnia, w ramach treningów i ćwiczeń systemów alarmowania, dla uczczenia 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie gminy włączone zostaną przez 1 minutę syreny alarmowe.

Akcja ma charakter ogólnopolski i realizowana jest od wielu lat.

Wiosną tego roku w podobny sposób planowano uczcić ofiary Katastrofy Smoleńskiej, jednak ze względu na uchodźców z Ukrainy szukających schronienia w Polsce, mających w pamięci syreny ostrzegające przed ostrzałem lub nalotami wojsk rosyjskich, wiele samorządów zrezygnowało z tej inicjatywy.

3 KOMENTARZE

  1. Szkoda że nie przypomną burmistrzowi żeby zorganizował rajd malucha i pólkolonie… i żeby w końcu ratował to zdychające miasto…

  2. Wszystkie polskie zrywy powstancze ,konczyly sie kleska , jedynie powstanie Wielkopolskie i trzy powstanie Slaskie posrednio przyczynily sie do odzyskania niepodleglosci Polski. Powstanie Warszawskie pochlonelo Ok 200 tys samych cywilow, 25 % zniszczonej zabudowy, po jego upadku systematyczne wyburzanie I palenie budynkow po lewobrzeznej stronie Wisly przez hitlerowcow spowodowalo 30 % zniszczen. Potem I tak weszli do Warszawy Sowieci , Rzad Londynski umyl rece, zawiedli Alianci czy warto bylo tak poswiecac narod!?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here