Jak urządzić salon fryzjerski?

0

Podjęcie decyzji o otworzeniu wymarzonego biznesu to pierwszy i najważniejszy krok w stworzeniu własnej marki. Jeśli zdecydowałeś się na urządzenie własnego salonu fryzjerskiego to czeka Cię sporo pracy z odpowiednim zaaranżowaniem przestrzeni, w której dobrze będą czuli się klienci oraz Twoi współpracownicy. Nasze wskazówki pomogą Ci urządzić piękny i funkcjonalny salon fryzjerski. Zapraszamy do lektury!

Projektowanie własnego salonu fryzjerskiego – od czego zacząć?

Tworząc miejsce pracy, w którym zarówno pracownicy jak i klienci będą czuli się dobrze, warto wiedzieć od czego zacząć i na co zwrócić uwagę. Rozplanowując układ, a następnie projektując salon fryzjerski musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Pomieszczenia powinny być wygodne i funkcjonalne, spełniające wymogi BHP. Bezpieczeństwo pracowników oraz klientów jest najważniejsze, dlatego tak ważne jest, by wybrane przez nas płytki podłogowe były solidne, trwałe i antypoślizgowe. W stworzeniu idealnego projektu warto poradzić się specjalisty, który nie tylko ergonomicznie rozplanuje przestrzeń, ale także doradzi w jakie materiały warto zainwestować.

Prace aranżacyjne rozpocznij od zaplanowania i wydzielenia niezbędnych stref. Wśród niech nie może zabraknąć recepcji, miejsca, w którym klient spokojnie będzie mógł zaczekać na swoją kolej delektując się kawą, a także miejsca, w którym znajdą się stanowiska pracy, będące sercem salonu. Niezbędne jest również odseparowane miejsce, w którym znajdą się myjki, a także dostępna dla klientów łazienka oraz miejsce odpoczynku dla personelu.

Rozświetl wnętrze! Wybieramy lustra i oświetlenie

Żaden salon fryzjerski nie obejdzie się bez odpowiedniej ilości naturalnego światła oraz doświetlenia światłem sztucznym. Pracując z całą paletą barw musimy tak zaaranżować wnętrze, by nakładany przez nas odcień farby nie wyglądał inaczej w świetle dziennym. Idealnym rozwiązaniem są sporych rozmiarów przeszklenia, jeśli jednak lokal ma ograniczoną ilość okien musimy wybrać oświetlenie jak najbardziej zbliżone do naturalnego.

W salonie fryzjerskim kluczową rolę odgrywają również lustra. Odbijając światło pozwalają dodatkowo doświetlić wnętrze, sprawiając, że staje się jaśniejsze i bardziej słoneczne. Luster nigdy za wiele, dlatego oprócz standardowego lustra będącego elementem fryzjerskiej konsoli, warto dokupić pojedyncze stylowe egzemplarze i powiesić je jako ozdoby na pozostałych ścianach.

Dobrym wyborem będą również połyskujące płytki ścienne w formie mozaiki. Nie tylko pięknie wyglądają, ale również odbijają światło przez co dodatkowo rozjaśniają wnętrze.

W jakim stylu urządzić salon fryzjerski?

Coraz popularniejszą opcją przy aranżowaniu salonu fryzjerskiego jest wybór określonego stylu. Warto unikać przypadkowego doboru mebli oraz reszty elementów wystroju. To od naszego gustu w dużej mierze zależy jaki ostatecznie wnętrze przybierze wygląd. Warto jednak zainspirować się stylem retro, glamour, nowoczesnym czy industrialnym. Na popularności zyskuje także styl Eko, z wnętrzami skąpanymi w bujnej roślinności i promieniach słońca. Klienci coraz częściej decydują się na konkretny salon nie tylko ze względu na profesjonalną obsługę oraz wysokiej jakości usługi. Coraz częściej wizyta u ulubionego fryzjera jest okazją do chwili relaksu i odpoczynku od codziennego zgiełku.

— MATERIAŁ PARTNERA —

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here