[FOTO/WIDEO] Manewry ratownicze jednostek OSP w Ścinawie

0

Kilkanaście jednostek OSP z powiatów: nyskiego, prudnickiego i opolskiego wzięło dziś (2 lipca) udział w II Manewrach Ratowniczych w Ścinawie Małej i Ścinawie Nyskiej.

Organizatorzy – jednostka OSP Ścinawa Mała i Gmina Korfantów – przygotowali szereg zróżnicowanych konkurencji w większości symulujących prawdziwe zdarzenia – kilka rodzajów wypadków samochodowych, w tym z udziałem rowerzysty i motocyklisty, wypadek rolniczy (urwanie kończyny), pożar lasu i budynku z poszkodowanymi, przygniecenie przez drzewo, poszkodowany w akwenie wodnym, a także ubieranie stroju ochronnego na czas, czy test wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Zadania odbywały się zarówno w rejonie boiska, basenu, jak i na terenie zabudowanym obu sołectw, w tym na ścinawskim rynku, dzięki czemu również przygodne osoby miał okazję obserwować manewry.

Mnóstwo zadań, ale przede wszystkim możliwość praktycznego przećwiczenia zdarzeń, które w każdej chwili mogą mieć miejsce podczas służby.

Impreza została dofinansowana ze środków samorządu województwa opolskiego, stąd w wydarzeniu wziął udział członek Zarządu Województwa Antoni Konopka.

– Jesteście tu po to, żeby doskonalić swoją wiedzę i umiejętności. Kiedy mam okazję obserwować zawody strażackie, to okazuje się, że pomimo tych częstych ćwiczeń, zdarzają się błędy, jak niedopięcie węży, a to może spowodować negatywne konsekwencje, stąd potrzeba organizacji takich wydarzeń – mówił Konopka.

Strażaków powitał również zastępca burmistrza Korfantowa Jarosław Szewczyk. Zawody prowadził Paweł Misa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here