Będzie… nowy prezes PCM!

9
(fot. Damian Wicher)

Ryszard Brzozowski złożył rezygnację z funkcji prezesa Prudnickiego Centrum Medycznego. Na fotelu ma zasiadać do 16 sierpnia.

– Spodziewamy się, że odejdzie także Wiesława Gajewska (prokurent – przyp. red.) – poinformował starosta Radosław Roszkowski.

Oboje zajmują stanowiska od… maja. Już raz porzucili prudnicki szpital (wówczas prezesem była Gajewska, a prokurentem Brzozowski). Menadżerowie nie przyjęli zaproszenia Zarządu Powiatu na dzisiejsze posiedzenie RP poświęcone sytuacji finansowej spółki! Mimo wcześniejszej zapowiedzi jej szefostwo nie przedstawiło radnym programu naprawczego PCM. Miał być gotowy do 15 lipca. Tymczasem rada przyjęła uchwałę, na mocy której powiat dokapitalizuje spółkę kwotą 800 tys. zł. W czerwcu samorząd przekazał blisko 1,4 mln zł.     

Radny Dariusz Kolbek domaga się odwołania członków Rady Nadzorczej PCM. Oczekuje także dymisji starosty prudnickiego.

9 KOMENTARZE

  1. Starostwo pod nosem ma bardzo kompetentnych menadzerow to sobie wybrali tego goscia od sprzedazy koszulek z napisem …………Wystarczylo chciec spojrzec na firme ANKAR ktorej nigdy celowo nie zauwazano i przesledzic rozwoj tej prywatnej firmy rodzinnej i zaproponowac np prowadzenie PCM badz doradztwo ale niestety prywatne jest be to teraz Pcm tonie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here