Zawody konne w Chocimiu. Osiemnaste urodziny na parkurze!

0

Podczas zakończonych w ten weekend (25 i 26 czerwca) zawodów konnych w skokach przez przeszkody w Chocimiu pary jeździec – koń walczyły w sześciu konkursach.

Tym razem pogoda dopisała, i to aż za bardzo, bo temperatura zbliżała się do 30 stopni Celsjusza. Na szczęście zawodnikom i kibicom sprzyjał cień okazałych drzew i podgórski klimat Chocimia. Dodatkowo organizatorzy zadbali o wodę pod różnymi postaciami dla zwierząt i o chłodną gastronomię dla ludzi.

Stadnina Koni Prudnik i LKJ Olimp Prudnik – gospodarze zawodów – zrobili podczas zawodów niespodziankę Karolinie Kulig, która obchodziła 18. urodziny. Z życzeniami bezpośrednio po przejeździe pospieszyli jej: Antoni Zadrożny – prokurent Stadniny Koni Prudnik, Lesław Tokarz – prezes LKJ Olimp, Łucja Urbańska – dyrektor zawodów i Ewa Puzio – trenerka. Sto lat!

Wśród zawodników gospodarzy – LKJ Olimp Prudnik o bardzo dobrym, dwudniowym występie może mówić Julia Jagielska, która w sobotę zajęła 3 miejsce w licznie obsadzonym konkursie z przeszkodami do 90 cm (na klaczy Milwia). Dzień później ta sama zawodniczka na tym samym koniu zajęła identyczne miejsce w tym samym konkursie! Trzy miejsca dalej uplasowała się Oliwia Szulc (LKJ Olimp) na klaczy Dżagirra (6 miejsce było również z nagrodą finansową). W niedzielnym konkursie z przeszkodami do 80 cm 2 miejsce zajął Marek Tchorzewski (Sugedia AA), a 5 – Oliwia Szulc (Lucirra) z LKJ Olimp Prudnik.

Przez dwa dni zawodnicy rywalizowali o puchary: posłanek Katarzyny Czochary i Violetty Porowskiej, wojewody opolskiego Sławomira Kłosowskiego, przewodniczącej Zarządu Regionu NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego Cecylii Gonet, burmistrza Prudnika Grzegorza Zawiślaka, prezesa Stadniny Koni Prudnik Józefa Stępkowskiego, prezesa LKJ Olimp Prudnik Lesława Tokarza oraz dyrektora zawodów Łucji Urbańskiej.

GALERIA FOTOGRAFII:

Julia Jagielska (fot. Andrzej Dereń)
Marek Tchorzewski (fot. Andrzej Dereń)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here