W Prudniku trwa Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego

0

W Prudniku trwa Wystawa Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego (3-5 czerwca).

Mnóstwo stoisk artystycznych i ogrodniczych czeka na zwiedzających, ale i klientów, ponieważ większość z wystawianych produktów jest na sprzedaż. Nie brakuje gastronomii, również regionalnej. Wystawa była długo oczekiwanym wydarzeniem, ponieważ – ze względu na epidemię – nie była przez dwa lata organizowana. Impreza należy do sztandarowych wizytówek Prudnika i ziemi prudnickiej, jest rozpoznawalna w skali województwa, sąsiednich regionów oraz czeskiego pogranicza. Jest się czym chwalić.

Stoisko malarskie Małgorzaty Kotysz z Głogowca (fot. Andrzej Dereń)

W piątek nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy z udziałem przedstawicieli władz samorządowych miast partnerskich i zaprzyjaźnionych Prudnika – niemieckiego Northeim (burmistrz Simon Hartmann), ukraińskiej Nadwórnej (mer Zinowij Andrijowicz) oraz czeskich – Karniowa (wicestarosta Miroslav Binar) i Bruntala (Alena Pajkošová). Obecna była również posłanka Katarzyna Czochara, starosta Radosław Roszkowski oraz reprezentujący senatora Jerzego Czerwińskiego – Dariusz Kolbek.

Starosta wspomniał o początkach wystawy, o tym, że jej pomysłodawczynią była ówczesna pracownik Urzędu Miejskiego Urszula Rzepiela, a obecnie gminna radna. Sporo mówiono o partnerstwie miast o czym piszemy w osobnym materiale.

Od dziś na terenie wystawowymi można oglądać stoiska miast wchodzących w skład grupy Cittaslow.

Głównym organizatorem wystawy jest Agencja Sportu i Promocji w Prudniku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here