Śledczy wejdą do PCM. Na światło dzienne wychodzą nowe fakty

9
(fot. Damian Wicher)

Zarząd Powiatu Prudnickiego podjął decyzję o skierowaniu do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez byłego prezesa oraz dyrektora ds. medycznych Prudnickiego Centrum Medycznego.

Uznaliśmy, że doszło prawdopodobnie do działań na szkodę spółki. Pojawiają się nowe fakty, które nas niepokoją i utwierdzają w tym, że jednak sprawa w prokuraturze jest wręcz konieczna – mówił na dzisiejszej sesji RP wicestarosta Janusz Siano.

Radni opozycji, w tym m.in. Dariusz Kolbek, już wcześniej domagali się pociągnięcia do odpowiedzialności także głównej księgowej oraz członków Rady Nadzorczej.

Nowe szefostwo szpitala cały czas analizuje dokumentację PCM.

– Pogłębia się niewydolność finansowa spółki – podkreśla Siano.   

O ile początkowo stratę szacowano na ok. 2,3 mln zł, tak teraz kwota ta przekracza już 4 mln zł. Powiat tymczasem dokapitalizował PCM, wykupując akcje serii „M” za przeszło 1,3 mln zł.

– Pierwszy zastrzyk finansowy pozwolił pozostać tej spółce na powierzchni – ocenia wicestarosta.

Prezes PCM Ryszard Brzozowski zobowiązał się do połowy lipca przedstawić plan naprawczy. Palącym problemem pozostają nie tylko trudności z płatnościami. Jak twierdzi bowiem radny Józef Meleszko, spora część załogi nie wyraża zgody na obniżenie uposażenia.

– Z analizy zatrudnienia w PCM wynika, że pracowników z regionu pozostało góra 30 procent. Prezes ma do nich duże zaufanie i liczy na to, że zgodzą się na pewne ugody i ustępstwa w zakresie wynagrodzenia. Natomiast na pewno wystąpi problem w kwestii pozostałych, szczególnie tych na kontraktach. Nie będąc związanym z PCM i powiatem prudnickim, mogą nie zaakceptować zmian na niekorzyść i po prostu opuścić ten szpital – kończy Janusz Siano.  

9 KOMENTARZE

 1. Tak zlikwidujmy wszystko, jestem za. I jeszcze zabrac prawa miejskie, zlikwidowac powiat i gmine. I tak wiecej strat niz pozytku z tego miasta, tylko trzeba utrzymywac urzednikow. Ostatni gasi swiatlo!!

 2. to sprawka Roszkowskiego. wsadził swojego koleżkę na prezesa. a Brzozowski przewodniczący rady nadzorczej i Gajewska jako doradca też dotego doprowadzili. zdziwieni teraz że hej

 3. Nikt w tym mieście nie chce pracować, a już tym bardziej mieszkać więc musiał płacić ludziom więcej żeby w ogóle tu chcieli być. Najlepiej niech wszyscy pracują za minimalną. Ryba psuje się od głowy i przy okazji proponuję przyjrzeć się jakie podwyżki starosta przyznał sobie i swojej księgowej…miasto do zaorania. Szare, brudne, pełne żuli i bandytów. Proponuję porównać z Nysą… To też miasto powiatowe.

  • Nysa ma 44 tysiące mieszkańców, Prudnik ma 20 tysięcy
   Powiat nyski ma 135 tysięcy, prudnicki 55 tysięcy

   Nie ma co porównywać, wiadomo że Nysa będzie wyprzedzać Prudnik w większości rzeczy…

 4. To prawda … ryba psuje się od głowy a niektorzy myślą ze od ogona ze władza dlatego jest zła bo ludzie są źli…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here