Są pieniądze na szereg działań

0
Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa i wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka (fot. Damian Wicher)

Prudnicki Ośrodek Kultury i Biblioteki Publicznej uzyskał dofinansowanie czterech projektów złożonych w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

– Wyniki przeszły moje najśmielsze oczekiwania! – komentuje w mediach społecznościowych dyrektor Sylwia Gawłowska.

Łącznie do jednostki gminy Prudnik wpłynie 237 tys. zł. I tak: 95 tys. na doposażenie w sprzęt (m.in. nagłośnienia i oświetlenia), 77 tys. w ramach projektu „Polska Jutra” związanego z Prymasem Wyszyńskim, 35 tys. na Prudnik Jazz Festiwal oraz 30 tys. na warsztaty w wiejskich domach kultury. Powody do zadowolenia mają także członkowie prudnickiego PTTK, którzy na renowację szlaków turystycznych otrzymali dofinansowanie w wysokości 64,5 tys. zł.

Jak podkreśla wiceburmistrz Jarosław Szóstka, wydatnej pomocy udzielił wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa.

– Po czym poznać skuteczność posła? Po wsparciu dużych projektów inwestycyjnych? Tak, i dzięki ministrowi Ociepie otrzymaliśmy kilka pokaźnych dofinansowań – wspomnę tutaj tylko o 5,5 mln zł na ulicę Działkową czy 4 mln zł na przebudowę biurowca na Tkackiej – wylicza. – Uważam jednak, że tę skuteczność warto sprawdzać także w lobbowaniu na rzecz mniejszych wniosków. Co dla nas ważne, to z poziomu Warszawy wydaje się nieistotne, dlatego trzeba poświęcić więcej czasu, by przekonać decydentów o potrzebie skierowania środków do gmin takich jak Prudnik. 7 lutego gościliśmy wspólnie z dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury Sylwią Gawłowską oraz Zarządem PTTK w Prudniku w prudnickim biurze poselskim Marcina Ociepy.

Owocem tego spotkania mają być przytoczone powyżej kwoty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here