[WIDEO] Roman Sadruk zasłużony dla Prudnika

1

Wieloletni przyjaciel Prudnika z Ukrainy Roman Sadruk otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla miasta i gminy Prudnik”.

Poinformowano o tym oficjalnie podczas dzisiejszego (3 czerwca) uroczystego otwarcia Wystawy Twórców Ludowych i Rzemiosła Artystycznego Pogranicza Polsko-Czeskiego w Prudniku. Pan Roman ze względu na ciężką chorobę nie mógł przyjechać do Prudnika, ale na żywo – online – oglądał wydarzenie.

– Drogi Romanie, wiem że nas słuchasz. Serdecznie ciebie pozdrawiamy, życzę ci dużo zdrowia, żebyśmy się jak najszybciej zobaczyli na żywo, czy to w Nadwórnej, czy w Prudniku. Serdecznie do nas zapraszamy! – pozdrawiał uhonorowanego burmistrz Grzegorz Zawiślak, prezentując odznakę oraz przestrzenny herb Prudnika w ramce, wręczany wyróżnionym odznaką.

Wyróżnienie odebrał w imieniu nagrodzonego mer Nadwórnej Zinowij Andrijowicz.

Roman Sadruk jest jednym z liderów współpracy między partnerskimi miastami w Polsce i Ukrainie – Prudniku i Nadwórnej. Wielokrotnie gościł w polskim mieście, zarówno jako opiekun ukraińskiej młodzieży (nauczyciel i dyrektor liceum w Pasiecznej), członek delegacji samorządowej, jak i muzyk, śpiewający po polsku, ukraińsku i huculsku. Z jego inicjatywy, co roku 11 listopada, ukraińska młodzież składa kwiaty i wieńce na Mogile Legionistów Żelaznej Brygady w Pasiecznej.

Odznaczenie przyznawane jest przez Radę Miejską w Prudniku.

WYSTĘP ROMANA SADRUKA PODCZAS JUBILEUSZU PARTNERSTW PRUDNIKA W 2015 ROKU:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here