Prudniccy strażacy interweniowali w Czechach

0

Po godzinie 19.00 kilka jednostek straży pożarnej uczestniczyło w gaszeniu pożaru starej obory wypełnionej częściowo słomą w miejscowości Karlov niedaleko Bohušova. Na pomoc wezwano również zawodową straż pożarną z Prudnika.

Pożar został ugaszony.

[AKTUALIZCJA, 9.06.2022, 9:00] Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Straży Pożarnej Kraju Morawsko-Śląskiego Petr Kůdela, w akcji gaśniczej wzięło udział dziewięć jednostek straży – ochotników z Karniowa, Jindřichova, Města Albrechtice, Vrbna pod Pradědem, Slezskich Rudoltic i Osobłogi oraz jednostek zawodowych z Karniowa, Bruntala i Prudnika.

Strażacy z Prudnika stosunkowo często wzywani są do interwencji w Czechach, ponieważ dla znacznego obszaru na terenie sąsiedniego państwa, polska jednostka zawodowa znajduje się bliżej od swoich czeskich odpowiedników (Karniów, Bruntal). Akcja prowadzona była od ok. godz. 19.00, a dogaszanie trwało jeszcze w godzinach porannych.

Wewnątrz budynku byłej obory (100 x 10 m) nie było zwierząt, tylko słoma i siano, składowane na potrzeby produkcji peletów. Obiekt położony jest w oddaleniu od innej zabudowy, stąd nie było zagrożenia rozprzestrzenia ognia. Przyczyny pożaru są ustalane.

Właściciel wycenił swoje szkody na 2,8 mln koron, czyli ok. 530 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here