Ponownie ogólniak na scenie

0
(fot. Grzegorz Weigt)

Niedawno (w kwietniu i w maju) uczniowie z ILO w Prudniku zaprezentowali na scenie sali widowiskowej kina „Diana” przedstawienie „Laleczka z porcelany”, poruszające trudne problemy młodzieżowego świata uzależnień. Dziś młodzi aktorzy wrócili na scenę do kina „Diana”, z jeszcze mocniejszym przekazem.

Kwiecień jest Miesiącem Pamięci Narodowej, jest też miesiącem, kiedy przypomina się o ofiarach Holokaustu (19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w getcie warszawskim), stąd żółte kwietniowe żonkile. Jeszcze w kwietniu młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Prudniku, pod kierunkiem Anny Gattnar przygotowała inscenizację poświęconą tej dramatycznej historii. Przedstawienie przekazuje pewien zasób wiedzy, ale przede wszystkim odwołuje się do emocji, działa na wyobraźnię. To przejmujące świadectwo historii przekazywanej dziś przez młodzież. Historii, która jak się okazuje nie odeszła w zapomnienie. Dziś znowu żółte kwiaty stały się symbolem walki z terrorem.

W środę 15 czerwca spektakl został zeprezentowany w kinie „Diana” w Prudniku dwukrotnie. To ważna i niezbędna lekcja historii… i współczesności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here