Jazda za 2000 złotych

13

W czwartek (23 czerwca), tuż po godzinie 8.00 prudniccy policjanci ruchu drogowego w Twardawie zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. W obszarze zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 40 km/h, kierujący volkswagenem jechał z prędkością 104 km/h.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości, 40-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko – kozielskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych. Dodatkowo na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Mężczyzna stracił też swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące.

Przypominamy, że od początku roku wszedł w życie nowy taryfikator mandatów karnych. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz zmniejszyć ilość wypadków i kolizji. Dotkliwe kary dotyczą tych kierowców, którzy rażąco nie przestrzegają ograniczeń prędkości, a także osób lekceważących przepisy chroniące pieszych.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

(źródło: KPP Prudnik)

(fot. KPP Prudnik)

13 KOMENTARZE

  1. To aż o 64 km/h za dużo. A gdyby tam jego matka szła ? Dziękujemy PISowi za te srogie kary dla kierowców. Liczymy na jeszcze większe kary. Trzeba wyplenić patologię z polskich dróg.

  2. Na Prudnickim rynku tez sie scigaja, przy dopuszczal nej 40/h, malo tego jazda ” pod prad” jest tam normalnoscia, o dziwo to wszystko pod kamera na Zamkowej!?

    • Pod kamerą na Zamkowej i pod okiem straznika miejskiego piesek sie zalatwiał na ściane nowowyremontowanej kamieniczki o zgrozo i nikt nie zareagowal a ja to widziałem i nie moglem w to uwierzyć ze tak mozna a pani z pieskie jak gdyby nigdy nic odeszla gdy ten zalatwil swoją potrzebe

      • A co miała Pani z pieskiem zrobić ? Zwierze ma przecież swoje potrzeby. Hodowla zwierząt to ogromny rynek i wpływy dla państwa z podatków. Więc w czym problem ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here