[FOTO] Moje odsłony codzienności

0

To tytuł wystawy malarskiej Urszuli Serafin – Noga, która od soboty 15 czerwca prezentowana jest w galerii Gminnego Ośrodka Kultury w Walcach.

Artystka pochodzi z Krakowa, a obecnie mieszka w Ozimku. Jest nauczycielem dyplomowanym plastyki, muzyki i języka angielskiego, wciąż praktykującym zawodowo, ale już na emeryturze. Podczas wernisażu dyrektor ośrodka kultury Rafał Magosz wspominał, że do pierwszego jego zetknięcia z twórczością artystki doszło w 2006 lub 2007 roku podczas pleneru malarskiego w okolicach Dobrej, Mosznej i Białej.

(fot. Andrzej Dereń)

– Mam to szczęście, że to, co robię zawodowo, jest też moją pasją – mówi artystka. – Maluję nie dlatego, że muszę, ale dlatego, że to lubię. Nie mam przymusu sprzedawania swoich prac. Po prostu stoją sobie i czekają na zaproszenie.

– Uprawia malarstwo olejne, akwarelę, pastel, grafikę, rysunek i fotografię, jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków – Polska Sztuka Użytkowa oddział w Opolu, Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód oddział w Opolu, Chóru na obcasach z Ozimka i formacji artystycznej Cztery na Cztery, laureatką wielu nagród i wyróżnień w tym Medalu Mickiewicz-Puszkin – czytamy na stronie swpw.eu.

W Walcach możemy oglądać prace pejzażowe, roślinne, architektoniczne. Artystka nie stroni od postaci oraz – za pomocą obrazu – przekazania myśli lub idei. W pracach bez trudu odczytamy autorski styl i warsztat oparty na doświadczeniu artystycznym i edukacyjnym. Szczególnie może się podobać żywa gra barw, świetnie naśladująca światło i cień oraz fakturę przedmiotów i przestrzeni, co przywodzi na myśl impresjonizm i po części twórczość van Gogha.

Wśród gości wernisażu byli m.in. sekretarz gminy Ilona Wyciślok, przewodnicząca Związku Śląskich Kobiet Wiejskich i animatorka kultury Maria Żmija-Glombik, sołtys Walec Jan Kunert, a także bohater poprzedniej wystawy – Bogusław Solarz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here