W lesie grasują byki. Policja apeluje…

0
(il. Polsat News)

Komenda Powiatowa Policji w Prudniku przekazała komunikat – apel Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, aby na czas odłowienia byków, które uciekły z hodowli w Starym Lesie, nie przebywać w rejonie Lasu Niemysłowickiego.

Sprawa ciągnie się już od kilkunastu dni. Jako pierwszy o błąkających się w rejonie Szybowic bykach poinformował Portal Informacyjny TerazPrudnik.pl. Temat okazał się na tyle medialny, że do Prudnika zjechały ekipy ogólnopolskich mediów, m.in. Polsatu i TVN24, RMF24, a reportaże z naszych okolic obiegły większość programów śniadaniowych i nie tylko.

UWAGA! WAŻNY KOMUNIKAT!

Zarząd Kryzysowy w Prudniku apeluje do mieszkańców aby na czas odławiania byków, które uciekły z gospodarstwa rolnego w Starym Lesie, nie korzystać z Lasu Niemysłowickiego i dróg prowadzących do lasu, jak również przebiegających w jego rejonie.

Obecność np.: spacerowiczów, rowerzystów w tych miejscach może spowodować spłoszenie zwierząt i utrudnienie działań ich odławiania. Pamiętajmy, że zwierzęta znajdują się w obcym otoczeniu i w sytuacji zagrożenia mogą być niebezpieczne dla człowieka!

Obecnie na wolności przebywa jeszcze 11 byków. Zwierzęta są systematycznie odławiane i zabezpieczane. Jednocześnie apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas podróżowania drogami w tych okolicach.

Istotne informacje na temat zwierząt proszę zgłaszać do Komendy Powiatowej Policji w Prudniku pod nr tel. 77 478629503.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here