Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (25 maja)

1

Ambulans zapewni sprawne ratownictwo. W Prudnickim Centrum Medycznym oddano do użytku nową karetkę. Pojazd zastąpi feralny ambulans, który został zniszczony w wyniku wypadku. O czym jeszcze można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” piszemy poniżej (25 maja):

 • Przed dronem nic się nie ukryje. Mundurowi pozyskują do utrzymania porządku i bezpieczeństwa mieszkańców nowy sprzęt – drony. I są już tego pierwsze efekty w Głogówku i Prudniku.
 • Szlaki bez śmieci, niech Prudnik przykładem świeci. Miło jest wędrować szlakami turystycznymi pozbawionymi śmieci. By tak się stało musi być ktoś, kto je posprząta. Okazja do wspólnej akcji w tej sprawie nadarzy się już w najbliższą sobotę 28 maja.
 • Gospodarka: Bardusch w Prudniku świętuje 150 lat istnienia. W Prudniku jest to nieco krótszy okres, ale i tak ćwierć wieku to również długi i zacny czas. Z prudnickimi pracownikami firmy świętowała współwłaścicielka firmy – Christiane Bardusch – Haupt.
 • W Białej rozmawiano o dziedzictwie śląskich Żydów. Konferencja „Ocalić od zapomnienia” (19 maja) zakończyła cykl wydarzeń w ramach Bialskiego Festiwalu Kultur. Podczas czwartkowego spotkania była okazja do spotkania z wybitnymi specjalistami w dziedzinie kultury i historii żydowskiej na Śląsku. To wydarzenie zapisze jako jedno z najważniejszych w dziedzinie badań historii ziemi prudnickiej 2022 roku.
 • Kultura: Efektowne podsumowanie projektu. Dobiega końca realizacja polsko-czeskiego projektu „Zręczne ręce 2”. Był to kolejny projekt artystyczny zorganizowany przez Městské Informačí a kulturní středisko Krnov i Prudnicki Ośrodek Kultury i Biblioteki Publicznej z udziałem mieszkańców gminy Prudnik.
 • Kiedyś gasili pożary, ale i dziś budzą gorące emocje. 13 maja w Prudnickim Ośrodku Kultury otwarta została wystawa pt. „Pasje emerytów pożarnictwa”. Wystawa przygotowana została z okazji 26-lecia działalności prudnickiego Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP.
 • Dzień Strażaka: Oddali hołd byłemu komendantowi. Samorządowcy, przedstawiciele innych służb mundurowych oraz zwykli mieszkańcy dziękowali strażakom za ich ofiarną, pełną poświęcenia służbę. Gazeta publikuje listę wyróżnionych funkcjonariuszy.
 • Ranking: Powiat ma swoją perłę. Larysa Zamorska zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie Skarbnik Samorządu 2022.
 • Śladem naszych artykułów: Pokłosie decyzji prokuratury? Elewacja zabytkowego budynku Wielokulturowej Izby Regionalnej w Trzebinie ponownie została popisana.
 • Biała: Łożenek w muszli. Za nami Bialski Festiwal Kultur. Cykl wydarzeń rozpoczął się w piątek 13 maja w parkowej muszli od premiery spektaklu teatralnego w reżyserii Ewy Radomskiej – Żelazko „Łożenek”.
 • Niezwykły debiut poetycki w Korfantowie. 14 maja w Korfantowie odbyła się uroczystość rocznicowa poświęcona pamięci Zdzisława Borzemskiego. Z tej okazji wydany został album „Szkatułka pamięci, Zdzisław Borzemski 1932 – 2021”.
 • Biała: Turniej z jajem. Nazwa turnieju koordynowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej nic a nic nie jest przesadzona, bo jego uczestnicy – aktywni seniorzy podchodzą do życia z uśmiechem! A też i jajka były głównym rekwizytem poszczególnych konkurencji.
 • Wspomnień czar. 14 maja w Zespole Szkół Medycznych w Prudniku odbyło się II spotkanie klasowe absolwentów Liceum Medycznego im. Janusza Korczaka – klasy B (1967-1972).
 • Drzewo liściaste, ale zarejestrowane jako drzewo iglaste. W powiecie prudnickim znajduje się stanowisko bardzo rzadkiego drzewa, którego historia gatunkowa jest fascynująca. Niestety drzewo rosnące u nas jest zaniedbane tak samo, jak stojąca przy nim budowla – zamek w Łące Prudnickiej.
 • Sport (jeździectwo): Sporo kibiców i sportowych emocji. Pierwsze w tym sezonie Regionalne Zawody Konne w Skokach przez Przeszkody w Chocimiu cieszyły się sporym zainteresowaniem zarówno klubów jeździeckich jak i kibiców.
 • Sport (karate WKF): Młodzi w natarciu. W Głubczycach rozegrano 12. edycję Grand Prix Śląska Polsko-Czeskiego karate. W imprezie wzięło udział 220 karateków z 23 klubów reprezentujących Czechy, Ukrainę i Polskę.
 • Sport (piłka nożna): Powrócili na fotel lidera. Siedem minut po pierwszym gwizdku sędziego wstrząsnęło kibicami Pogoni wystawionymi na próbę nerwów i niepokój o kolejne straty punktów. Na szczęście jeszcze przed przerwą prudniczanie dali swoim fanom powody do radości i nadzieję na powrót na szczyt tabeli. (LZS Twardawa – Pogoń Prudnik)
 • Sport (piłka nożna): Zderzenie z walcem. Nie było niespodzianki w meczu Fortuny Głogówek z Ruchem Zdzieszowice.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here