Szlaki bez śmieci, niech Prudnik przykładem świeci

4
Po sprzątaniu okolic rzek (na fotografii) przyszła kolej na coroczne porządkowanie szlaków turystycznych (fot. Andrzej Dereń)

Będąc pod wrażeniem akcji sprzątania rzek w Prudniku i Racławicach Śląskich spieszymy poinformować, że w najbliższą sobotę (28 maja) odbędzie się podobna inicjatywa dotycząca szlaków turystycznych w gminie Prudnik.

To już akcja z tradycją organizowana przez działaczy prudnickiego oddziału PTTK, ale skierowana do wszystkich chętnych do pomocy przy porządkowaniu miejsc i tras turystycznych. Obok sprzątania szlaków usuwane są też zakrzaczenia utrudniające przejście szlaków. W ostatnich latach przybyło z tego powodu sporo pracy, ponieważ wycięto duże połacie lasów w Górach Opawskich i poszycie, które otrzymało dostęp do światła słonecznego, zaczęło intensywnie wzrastać.

Udział w akcji wymagać będzie przejścia tras od kilku do kilkunastu kilometrów oraz przenoszenia worków z odpadami (będzie można je zostawić w umówionych miejscach). Organizatorzy zapewnią rękawice oraz odpowiedni sprzęt.

Po zakończeniu prac zaplanowano ognisko pod Kozią Górą przy klasztorze franciszkanów. Zbiórka o godz. 9.30 przy altanie w Parku Miejskim w Prudniku.

4 KOMENTARZE

  1. Prosze też o akcję Miasto bez śmieci niech Prudnik przykładem świeci…. najwyższy czas posprzątać to miasto z butelek po alkoholu, śmieci na trawnikach i psich odchodów bo nikt nad tym juz nie panuje nawet służby Straż Miejska czy wlepia brudasom mandaty czy tylko za zle parkowanie ????

  2. Super akcja z rzeką ale tylko na chwilę .
    Już są śmieci na jazie przy ul. Kochanowskiego ludzie się nameczyli żeby posprzątali a młodzi i starsi mają to gdzieś . Brak patroli służb.

  3. Sprzątać wokół siebie należy cały rok i dziwię się że większości osób nie przeszkadzają stosy papierów i butelek po wódce na trawnikach i chodnikach w innych miastach nie ma aż takiego syfu więc coś tu jest nie tak . Kto jest za to odpowiedzialny że nasze miasto należy do najbardziej brudnych i zaśmieconych ???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here