Są pieniądze na stadion!

5
(fot. Andrzej Dereń)

Gmina Prudnik otrzymała blisko 22 mln zł w ramach kolejnego rozdania z Rządowego Funduszu Polski Ład

Dofinansowanie zostanie spożytkowane na przebudowę stadionu i kompleksową modernizację kamienic.

– O remont stadionu przy ulicy Kolejowej 7 zabiegaliśmy od początku naszej kadencji. Dokumentacja jest już na ukończeniu, a gdy mamy potwierdzone środki, to zaczynamy przygotowania do ogłoszenia przetargu – komentuje wiceburmistrz Jarosław Szóstka. –  5 mln zł na kompleksowy remont kamienic, to oczywiście kropla w morzu potrzeb, ale trzeba wykonać pierwszy krok. Ministrowi Marcinowi Ociepie dziękujemy za pomoc i wsparcie naszych wniosków.

Rządowe środki przyznano także innym naszym samorządom. Wysokość dotacji na grafice.  

5 KOMENTARZE

  1. A nie lepiej było rozbudować tak jak Krapkowice szpital ? na ten cel Krapkowice (na rozbudowę) szpitala otrzymały 34 miliony (na sam szpital). Oczywiście w Prudniku wszystko musi być ułomnie a pieniądze idą na projekty które następnie są zamykane lub przestają działać. Przykład : WC przy Koziej Górze na klasztorku ( turyści się odbijają od zamkniętego nowego szaletu), pompa przy św źródle (w dniu uruchomienia od razu przestała działać) – dziś już nawet zarasta chwastami. Nie sztuką jest coś wybudować ale sztuką jest utrzymać czego nasi nie potrafią. U nas w Prudniku to nawet chodników i przejść do mc donalda nie potrafią wybudować a tu za stadion się biorą. KTOŚ powie ale przejście i pasy nie leżą po stronie miasta. A kogo to obchodzi z przyjezdnych turystów w czyim interesie to jest …. nikt nie będzie oceniać czy to GDDKIA czy gmina czy zarząd dróg wojewódzkich ….. każdy z przyjezdnych OCENI WYŁĄCZNIE MIASTO. Wracam ponownie do tego kibla przy parkingu przy Koziej Górze a na klasztorku w Prudniku ( wstyd i hańba że nowy obiekt, szalet dla turystów jest nieczynny!!!)

    • Gdyby szpital był rozbudowany i gdyby powstały w nim oddziały z konkretną specjalizacją to by nie przynosił strat. Z takim myśleniem Prudnika nie zbudujemy. Niestety w Prudniku wszystko jest na sztukę włącznie z tym basenem „sójka” na którym nie ma żadnych atrakcji a i tak wszyscy do Krapkowic jeżdżą! Tak się Prudniku buduje. Klient zawsze wybiera dobry produkt a nie ochłap.

  2. Ciekawe jakie srodki posiada Powiat Prudnicki jako wklad wlasny do Programu Kolej + ( Odbudowa LK Raclawice Slaski- Glubczyce- – Raciborz), te ponad 10 milionow zlotych z POLSKIEGO LADU na co sa przeznaczone??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here