Przyjdź i pomóż posprzątać rzekę w mieście!

1

W maju w Prudniku i okolicach odbędą się dwie społeczne akcje sprzątania – rzek oraz szlaków turystycznych.

Sprzątamy rzeki w Prudniku

W sobotę 7 maja do sprzątania rzek w granicach administracyjnych miasta Prudnika zapraszają – grupa American Muscle Team oraz Agencja Sportu i Promocji. Inicjatywa odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy Odrę”. Krajowi koordynatorzy oferują zwrot kosztów organizacji lokalnych inicjatyw do 500 zł, na przykład na zakup worków i rękawiczek.

Zbiórka odbędzie się o godz. 10.00 na basenie przy ul. Zwycięstwa, a więc w pobliżu Złotego Potoku. Organizatorzy wręczą tam uczestnikom akcji worki, rękawiczki oraz przydzielą zadania. Po wysprzątaniu rzek na terenie miasta planowane jest ognisko z kiełbaskami na polanie na Koziej Górze.

Sprzątamy szlaki w Górach Opawskich

Dwa tygodnie później – 21 maja – do porządkowania szlaków turystycznych zaproszą działacze prudnickiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. To wydarzenie z tradycjami, a jego celem jest posprzątanie oznakowanych tras w prudnickiej części Gór Opawskich, choć nie tylko. Przy okazji zawsze sprząta się to, co mija się w trasie – na przykład przydrożne rowy, czy najbardziej brudne miejsca odpoczynku z parkingami.

Prudnickie Góry Opawskie mają to szczęście, że na większości swojego obszaru nie są celem masowego ruchu turystycznego i o tyle jest mniej śmieci. Pewnym problemem są okoliczni, na szczęście nieliczni, mieszkańcy, którzy na przykład gruzem i przy okazji śmieciami utwardzają polne drogi. I część kierowców, która ma zwyczaj wyrzucania śmieci przez okna do rowów. O terminie zbiórki tej akcji jeszcze poinformujemy.

(fot. PTTK Prudnik)

1 KOMENTARZ

  1. Nysa niech sobie to zapomniane księstwo sprząta ale przede wszystkim niech drogi zrobią bo jadąc od strony dębowca (Prudnika) w kierunku Pokrzywnej mamy 22 wiek a wjeżdżając na teren księstwa NYSY 18 wiek. Tragedia. Drogi z Rudziczki kierunek Ścinawa Mała to już gorzej niż na wojnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here