Przed dronem nic się nie ukryje

4
(fot. KPP Prudnik)

Mundurowi pozyskują do utrzymania porządku i bezpieczeństwa mieszkańców nowy sprzęt – drony. I są już tego pierwsze efekty w Głogówku i Prudniku.

Prudniccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” na terenie powiatu. Do działań oprócz laserowych mierników prędkości, wideorejestratora, wykorzystano również bezzałogowy statek powietrzny.

(fot. KPP Prudnik)

Dzięki temu urządzeniu funkcjonariusze mogli jeszcze skuteczniej zwalczać kierujących popełniających wykroczenia i zapewniać bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego na terenie powiatu. To pierwsze tego typu działania na terenie powiatu prudnickiego z wykorzystaniem policyjnego drona.

Tylko w przeciągu kilku godzin funkcjonariusze ujawnili 26 wykroczeń drogowych takich jak wyprzedzanie na oznakowanych przejściach dla pieszych, czy też parkowania w obrębie skrzyżowań i przejść dla pieszych. Działania skierowane były głównie wobec kierujących, którzy rażąco naruszają przepisy ruchu drogowego, a tym samym stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

(fot. KPP Prudnik)

Obiektyw drona monitorował przejazdy kolejowe i przejścia dla pieszych na terenie Prudnika oraz Głogówka. W momencie, gdy operator zaobserwował na kamerze wykroczenie, natychmiast przekazywał informację do patrolu ruchu drogowego, który podejmował na drodze interwencję wobec takiego kierowcy.

Działania z wykorzystaniem policyjnego drona będą kontynuowane.

(fot. KPP Prudnik)

4 KOMENTARZE

  1. Dobrze, drogowe cwaniaki wiedziały, gdzie stoi policja, więc wszędzie indziej uchodziło im płazem niebezpieczne zachowanie, a teraz nie znasz ani dnia, ani godziny. 🙂

  2. Art. 90. § 1. [Tamowanie lub utrudnianie ruchu]
    Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny do 500 złotych lub karze nagany.

    Poproszę o taki mandat DLA WSZYSTKICH KTÓRZY ZROBILI SOBIE PARKING z jednego pasa ruchu NA ul. KOLEJOWEJ!!!!
    Lenie jedne, zróbcie sobie parking zbiorczy na tyłach waszych kamienic lub ruszcie te swoje 4litery i wydzielcie parking zbiorczy na jednym z ogródków działkowych.
    Ta sama sytuacja jest przy Gen. W. Andersa ( działkowcy lenie zrobili sobie parking z nowej drogi…. chcesz na działkę zaparkuj np. koło kościoła na osiedlu sójczym na parkingu zbiorczym i idź z buta ten kawałek).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here