Prudniczanie złapali bandziora, który napadł na kobietę!

2
(fot. KPP Prudnik)

Dzięki wzorowej obywatelskiej postawie dwóch mieszkańców Prudnika na gorącym uczynku zatrzymany został sprawca rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 34- i 44-latek, będąc świadkami napaści na kobietę, bez chwili zawahania ruszyli jej na pomoc i ujęli mężczyznę.

Do tego zdarzenia doszło w czwartek (28 kwietnia), tuż przed godziną 22.00 na terenie Prudnika. Według ustaleń śledczych, kobieta wracając z pracy została napadnięta przez mężczyznę, który zażądał od niej pieniędzy. Kiedy pokrzywdzona odmówiła, wówczas napastnik zaatakował ją paralizatorem i ukradł torebkę.

Na szczęście kobiecie nic poważnego się nie stało. Świadkami tego zdarzenia było dwóch mieszkańców miasta. 34- i 44-latek bez chwili zawahania ruszyli kobiecie na pomoc i po krótkim pościgu ujęli mężczyznę.

Interweniujący na miejscu policjanci szybko ustalili jego tożsamość. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Odzyskane zostało również w całości skradzione mienie, które pokrzywdzona oszacowała na ponad 2 000 złotych.

40-latek usłyszał już zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za takie przestępstwo grozi mu teraz do 12 lat więzienia. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Zachowanie mężczyzn, którzy ruszyli kobiecie z pomocą, zasługuje na najwyższe uznanie i pochwałę. Dzięki odwadze i wzorowej obywatelskiej postawie, sprawca tego przestępstwa trafił do aresztu.

2 KOMENTARZE

  1. W tym Prudniku coraz gorzej sie dzieje jak juz zapadnie zmrok to strach chodzic nawet wokół Rynku wszedzie pełno obszczymurków i patologii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here