Wydawnicze premiery w Białej

0
(fot. Patryk Bania)

Jeszcze w tym miesiącu poznamy dwie publikacje regionalne dotyczące ziemi prudnickiej, a dokładniej gminy Biała.

Pierwsza z książek (wydana jeszcze w ubiegłym roku), to potężne opracowanie ks. Gerarda Tyralli pt. „Sekrety parafii Ligota Bialska na Górnym Śląsku”. Duchowny pochodzi z tej miejscowości, fascynuje się jej przeszłością i teraźniejszością, co też widać w treści książki, która imponuje szczegółami. Niecierpliwi już dziś mogą nabyć publikację na przykład w Muzeum Ziemi Prudnickiej.

(fot. Drukarnia Epigraf)

Druga publikacja, już wstępnie zapowiadana przez „Tygodnik Prudnicki”, to „Przewodnik po Białej”. Choć na ocenę przyjdzie jeszcze czas, to już dziś warto docenić, że społeczność miasta wypełnia istotną lukę w publikacjach, bo Biała jest miastem ciekawym i wartym przewodnickiego opisu. Książkę zaprezentuje Anna Rogosz ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Bialskiej. Publikacja – niestety – rozprowadzana będzie tylko bezpłatnie.

Promocja wydawnictw będzie miała miejsce w czwartek 28 kwietnia podczas wykładów Bialskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności w Gminnym Centrum Kultury w Białej. Początek spotkania o godz. 18.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here