Wkrótce rozpocznie się modernizacja Szkolnej i Staszica

0

W poprzednim tygodniu w Opolu doszło dopisania umowy w sprawie przekazania środków na modernizację ulic Szkolnej i Staszica w Prudniku.

W lutym Tygodnik Prudnicki informował o podjętej decyzji dofinansowania inwestycji Gminy Prudnik ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1,285 mln zł. To 80 proc. szacunkowych kosztów zadania, choć przy obecnej inflacji i dynamicznie rosnącym cenom na rynku budowlanym, kwotę finalną trudno będzie utrzymać.

Umowę w Opolu podpisali: burmistrz Grzegorz Zawiślak, skarbnik gminy Wioleta Zator oraz wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. (fot. Gmina Prudnik)

Zadanie obejmie budowę nowych nawierzchni jezdni, chodników, oświetlenia oraz oznakowania pionowego i poziomego. Łączna długość odnowionych ulic to 758 m.

Jak nas poinformował wiceburmistrz Jarosław Szóstka w maju ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie zadania.

Na liście rezerwowej aktualnej transzy RFRD znalazła się inna inwestycja prudnickiego samorządu – budowa drogi w Dębowcu.

Tymczasem na ulicach Szkolnej i Staszica możemy natknąć się na utrudnienia związane z wyprzedzającymi inwestycję pracami dotyczącymi podziemnych sieci. Aktualnie działania takie trwają na skrzyżowaniu ul. Staszica i Mickiewicza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here