Strażacy z Racławic proszą o wsparcie w zakupie wozu bojowego!

0
(zrzutka.pl/OSP Racławice Śląskie)

Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Racławicach Śląskich zbierają środki na zakup nowego wozu bojowego.

Ochotnicy są bardzo blisko pozyskania nowego pojazdu.

W grudniu 2021 roku otrzymaliśmy życiową szansę jakiej nie uzyskaliśmy w poprzedniej 75-letniej historii, albowiem Gmina Głogówek w budżecie na rok 2022 przeznaczyła kwotę pół miliona złotych jako wkład własny w zakup fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Dwa tygodnie temu otrzymaliśmy informację o ujęciu nas w planie finansowym MSWiA w dofinansowaniu samochodu z budżetu państwa, spodziewamy się kwoty 350 – 400 tysięcy złotych. Pomimo tak imponującej sumy wciąż wiele nam brakuje albowiem koszt nowego samochodu opiewa w granicach 1 000 000 zł do nawet 1,2 mln zł. Jest wielce prawdopodobne że taka okazja nie trafi nam się w ciągu najbliższych 20-30 lat – informuje racławicka jednostka OSP.

Racławiczanie posiadają aktualnie pojazd z 45-letnim stażem. Strażacy zapewniają, że są w stanie zapewnić sobie finansowanie na bieżące remonty, wyposażenie pojazdów i zakup środków ochrony osobiste, jednak dołożenie się do zakupu wozu w kwocie nawet kilkuset tysięcy złotych, jest poza ich zasięgiem.

Polska jednostka strażacka w Racławicach powstała 23 stycznia 1947 r. W 1997 otrzymała sztandar. Znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, co oznacza że na bieżąco wykorzystywana jest do interwencji. Dobrze wyposażona jednostka to wyższe bezpieczeństwo mieszkańców i gości powiatu.

CHCESZ WESPRZEĆ RACŁAWICKICH STRAŻAKÓW? WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ PRZEZ PORTAL:

Poprzedni artykułZ niemieckim za pan brat
Następny artykułNowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (20 kwietnia)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here