Pytania na eliminacje wojewódzkie powstają w redakcji TP

0

Już od kilkunastu lat w redakcji „Tygodnika Prudnickiego” powstaje test wiedzy krajoznawczej wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK.

OMTTK to jeden z najważniejszych konkursów Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Z tradycjami, bo w tym roku odbędzie się już po raz 48!

Od kilkunastu lat ciężar organizacji eliminacji wojewódzkich w Opolskiem bierze na siebie prudnicki Oddział PTTK z koordynatorem Franciszkiem Dendewiczem. W ramach turnieju odbywają się rywalizacje praktyczne (m.in. rowerowy tor przeszkód, pierwsza pomoc, marsz na orientację) oraz testy wiedzy. Jeden z nich – krajoznawczy – opracowywany jest w redakcji naszej gazety za sprawą redaktora Andrzeja, który jest działaczem PTTK i instruktorem krajoznawstwa regionu.

Przez ostatnie lata eliminacje wojewódzkie odbywały się w najlepszym do organizacji tego typu wydarzeń miejscu – gminnym schronisku młodzieżowym w Wieszczynie.

W tym roku ogólnopolski finał OMTTK odbędzie się w Świdnicy, stąd część pytań testu krajoznawczego dotyczyć będzie województwa dolnośląskiego. Pozostałe są o turystycznych i krajoznawczych ciekawostkach Opolszczyzny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here