Nowość w „Medyku”. Czekają na chętnych

0
(fot. Damian Wicher)

W Zespole Szkół Medycznych trwają „drzwi otwarte”. Prudnicka placówka posiada bogatą ofertę kierunków kształcenia.

Każdego roku w murach „Medyka” kształci się około 200 uczniów i słuchaczy. Większość absolwentów podejmuje pracę w wyuczonym zawodzie lub otwiera własne gabinety.

– Nie tylko zarabiają, ale też odnoszą sukcesy. Radzą sobie, co nas ogromnie cieszy – mówi „TP” dyrektor Adrianna Benroth. – Część naszych absolwentów kontynuuje edukację na kierunkach medycznych, wybierając ratownictwo, pielęgniarstwo, czy fizjoterapię. Ze swojej strony kładziemy nacisk na kształcenie praktyczne. Praktyk jest dużo, a zajęcia odbywają się w wysokiej klasy ośrodkach. Nie pozwalamy sobie na czyste teoretyzowanie.

Publiczne Technikum, które kształci przyszłych masażystów i ortopedów, rokrocznie zdobywa laury w ogólnopolskim rankingu magazynu „Perspektywy”. Naukę pobierają tu także niewidomi i niedowidzący. Do dyspozycji młodzieży jest internat i szkolna stołówka.

Aż 12 kierunków jest do wyboru w Szkole Policealnej, również wchodzącej w skład ZSM.

– Największym zainteresowaniem cieszą się zawody opiekuna medycznego, terapeuty zajęciowego oraz masażysty – wylicza nasza rozmówczyni.

Nowością w ofercie „Medyka” jest kierunek podolog. Zapotrzebowanie na usługi z zakresu leczenia chorób stóp stale rośnie.

– To bardzo pożądany zawód – potwierdza dyrektor Benroth. – Podolog po części bazuje na sprzęcie technika usług kosmetycznych, a na tym kierunku już kształcimy. Nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Podiatrów i Podologów, mamy też kontakt ze specjalistką w tej branży, zresztą naszą absolwentką. Czekamy na chętnych.   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here