[FOTO/WIDEO] W Prudniku otworzyli sezon rowerowy

0

Po godz. 10.00 sprzed altany w prudnickim parku wyruszyli uczestnicy VII Turystycznego Rajdu Rowerowego „Śladami Franciszka Sumińskiego i Stanisława Szozdy”.

Impreza uznawana za otwarcie sezonu rowerowego w gminie Prudnik, jest jedną z form upamiętnienia postaci znanych kolarzy ziemi prudnickiej Stanisława Szozdy i Franciszka Sumińskiego.

W tym roku trasa rajdu prowadzi przez Łąkę Prudnicką, Moszczankę, Wieszczynę, zbocze Świętego Rocha, czeski Jindřichov i Dębowiec do podnóża Koziej Góry przy Sanktuarium św. Józefa w Prudniku. Na uczestników 24-kilometrowego wypadu w Górach Opawskich czekały dwa strome podjazd pod wspomnianego Rocha oraz do granicy Polski powyżej doliny Granicznego Potoku. Zorganizowano również punkt kontrolny. Rajd zakończy się piknikiem przy ognisku.

– Niejeden z was otworzył sezon rowerowy, bo były takie dni, kiedy można było ten rower wyciągnąć, ale dziś robimy to oficjalnie w Prudniku. Frekwencja jest dobra, ale zawsze może być lepsza, dlatego zachęcajmy naszych znajomych do udziału – mówił przed startem burmistrz Grzegorz Zawiślak. – To pierwszy rajd, podczas którego jedziemy bez kolarskiej ikony Prudnika – Franciszka Sumińskiego.

Na prośbę burmistrza chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłego w ubiegłym roku Franciszka Sumińskiego oraz innych kolarzy.

Organizatorem rajdu – przy współpracy prudnickiego oddziału PTTK – jest Agencja Sportu i Promocji w Prudniku. W imprezie bierze udział około 100 uczestników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here