Od poniedziałku bez maseczek

2
Już nie tylko na zewnątrz ale i w pomieszczeniach zamkniętych, publicznych nie trzeba będzie nosić maseczek. Od poniedziałku. (fot. Andrzej Dereń)

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił zniesienie części obostrzeń epidemicznych. Od poniedziałku, 28 marca, noszenie maseczek przestanie być obowiązkowe w przestrzeniach zamkniętych: sklepach, kościołach, urzędach, czy autobusach.

Maseczkami nadal będziemy musieli zakrywać nos i usta w placówkach medycznych (dotyczy pacjentów i personelu).

Zniesiona zostaje kwarantanna i izolacja. Państwowe służby liczą na rozsądek chorych i osoby, które stwierdzą u siebie koronawirusa (test) same powinny się izolować w domu. Jednym słowem obowiązywać będzie generalna zasada sanitarna, że osoba cierpiąca na chorobę zakaźną, powinna unikać bliskiego kontaktu z innymi osobami. Sanepid nie będzie kontrolować izolacji.

Zniesienie obostrzeń nie oznacza, że wirus z Wuchan znikł, a rygory sanitarne nie zostaną przywrócone, co zaznaczył minister.

Według wczorajszych danych dobowych w powiecie prudnickim potwierdzono 9 nowych zakażeń koronawirusem. Wykonano 88 testów, a na kwarantannie było 95 osób. Nie było przypadków śmiertelnych. W skali kraju było 10437 nowych zakażeń i zmarły 124 osoby.

2 KOMENTARZE

  1. Nie ma sie z czegi cieszyć bo za chwilę może być znowu armagedon a maseczki są nadal rekomendowane w pomieszczeniach gdzie są ludzie więc ci mądrzejsi będą nadal zakładać maseczkę w sklepie czy przychodni zdrowia

    • Święta prawda. Dzieciarnia i niepoważni ludzie robią sobie z tego bekę, a co w tym śmiesznego, że ludzie chorują i umierają i bez znaczenia na co. Lożę prześmiewców najlepiej wysłać do jakiegoś hospicjum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here