Elżbieta Wojciechowska pokonała wszystkich!

0

Już przed zawodami obserwatorzy czołówki polskiego nordic walkingu przepowiadali doskonałą dyspozycję Elżbiety Wojciechowskiej. I nie mylili się. Dziś (26 marca) w Prudniku odbyły się IV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking oraz Rajd Górski NW o Puchar Burmistrza Prudnika.

Wojciechowska, choć na metę dotarła jako druga (po Karolu Stillerze), to „wykręciła” najlepszy czas półmaratonu – 2 godziny 19 minut i 33 sekundy (wystartowała później). Sportsmenka poprawiła dziś ubiegłoroczny rekord trasy Stillera o 2,5 minuty. Był to więc dzień sukcesów zawodniczki grupy Polipack Team GWE.

Elżbieta Wojciechowska najszybciej pokonała trasę półmaratonu, wyprzedzając czasowo również wszystkich mężczyzn. (fot. Andrzej Dereń)

Powodów do narzekań nie miał również wspomniany Karol Stiller, który także pobił własny rekord trasy i był najlepszy wśród mężczyzn (2:19:56). W półmaratonie wzięło udział 152. zawodników.

Emocji nie brakowało także w Rajdzie Górskim na dystansie 5 km. W open mężczyzn najlepszy był Bogdan Cyrus (Silesia Nordic Team) ze Strzebinia. Świetnie poradził sobie reprezentant ziemi prudnickiej Dariusz Bul (Trenujenordicwalking.pl) z Prudnika, który w tej samej kategorii open zajął trzecie miejsce.

Wśród pań najszybsza była Daria Chrzanowska (Wrocławskie Stowarzyszenie NW) z Wrocławia. W rajdzie wystartowało 61 osób.

Impreza została doskonale przygotowana przez prudnickie Stowarzyszenie Wesoły Borsuk Team przy wsparciu Agencji Sportu i Promocji. O dużym zainteresowaniu zawodami niech świadczy to, że na chwilę przed ich rozpoczęciem niemal wszystkie parkingi pod Kozią Górą były wypełnione samochodami. Mistrzostwa mają wyjątkowo promocyjny charakter dla Prudnika i ziemi prudnickiej, ponieważ zdecydowana większość uczestników to osoby spoza gminy, z różnych regionów Polski i zza granicy. Organizatorom udaje się ściągną ich do Prudnika, co znaczy że impreza jest atrakcyjna.

Fotorelacja z imprezy opublikowana zostanie dziś wieczorem na profilu Facebooka Tygodnika Prudnickiego i TerazPrudnik.pl.

Karol Stiiler zwycięzca półmaratonu w kategorii mężczyzn. (fot. Andrzej Dereń)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here