Budowa dworca z lotu drona

6

Dzięki uprzejmości naszego czytelnika prezentujemy kilka fotografii przedstawiających stanu budowy dworca autobusowego w Prudniku z lotu drona. Zdjęcia pochodzą z 29 marca.

Widać już pełną bryłę budynku poczekalni oraz zarysy części dróg wewnętrznych, stanowisk autobusowych i parkingów. Wcześniej zakończono prace podziemne (media). W otoczeniu postawiono część lamp.

Inwestycja Gminy Prudnik nie obejmuje terenów, które do niej nie należą – prokuratury (Skarb Państwa) oraz redakcji Tygodnika Prudnickiego (prywatny). Chcąc zachować spójny wygląd całego modernizowanego obszaru, zdecydowaliśmy się zlecić wykonawcy inwestycji Gminy – firmie Polbau – przebudowę działki przy naszym budynku. Bez żalu żegnamy się z asfaltem…

Przed przelotem operator drona musiał uzyskać wymagane prawem pozwolenia na lot w sąsiedztwie Zakładu Karnego.

6 KOMENTARZE

 1. Ładnie, pięknie tylko projekt jest znowu niedopracowany jak basen sójka bez widowni i jak wszystko co w Prudniku się robi.
  Dworzec autobusowy w jednym punkcie naszego miasta, PKP w drugim punkcie naszego miasta i TAXi w trzecim punkcie naszego miasta. TO JA MAM PROPOZYCJE DO WŁADZ ….. PRZENIEŚCIE CHOCIAŻ TAXI NA TEN PIĘKNY NOWY DWORZEC PKS – BO AŻ WYPADA (czy ktoś o tym pomyślał ?). Logicznym jest, że jak podróżny wyjdzie z autobusu to szuka TAXI A JAK ZNAJDZIE TAXI (TUŻ OBOK) TO PODJEDZIE NA PKP lub gdziekolwiek.

  • Święta racja. Ludzie z torbami mają szukać taxi po mieście. Trzeba było się dogadać i na dworcu PKP zrobić centrum przesiadkowe.

   • święta racja. W każdym cywilizowanym mieście PKP i PKS są koło siebie. Niestety w Prudniku zawsze musi być inaczej. U nas się robi bezmyślnie tak jak zrobiono basen sójka bezmyślnie bez widowni (ludzie teraz pod oknami na zawodach siedzą o ile wpuszczą, wcześniej przed oknami – kpina)

  • Ja osobiście jakbym projektował ten nowy plac przesiadkowy to obowiązkowo zlikwidowałbym ten mały budynek przy prokuraturze w którym siedzibę ma TP Teraz Prudnik a część placu wydzieliłbym na postój taxi. Chłopaki z TP wy musicie mieć warunki do pisania a tak spaliny z autobusów na was będą lecieć i z parkingu (takie rozwiązanie korzystne dla zdrowia nie jest). Was trzeba przenieść np do pobliskiego nieczynnego basenu przy parku, bliżej świeżego powietrza. Czyż nie mam racji ?

   • Nas przenieść tak łatwo nie można, bo to nasza prywatna nieruchomość. Ale jeśli gmina będzie chciała się zamienić na łaźnię, to rozważymy ten pomysł. Ale bez dopłaty. 😉 Za to wskazane powody nie za bardzo widzę sensowne. O ile pamiętam, to stanowiska dla taxi będą przy ul. Sądowej. Wielki plac dla autobusów nie jest potrzebny, więc nie ma potrzeby za bardzo go poszerzać, a jeśli tak, to jest sporo wolnego i niezagospodarowanego miejsca między dworcem a łaźnią. Czego tu brakuje, to stały deficyt miejsc parkingowych. I chodnika między parkingiem a parkiem. Pozdrawiam!

  • Chłopie, od kiedy działa dworzec, to nie widziałem tam choćby raz taksówki. Miejsce taxi jest stałym parkingiem samochodu ochrony. Kiepsko, bo to miejsce można było przeznaczyć dla kierowców oczekujących na podróżnych, na przykład do 10 minut. A tak to miejsce się marnuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here