Zaproszenie: Szlakiem żydowskich światów

3

Gminne Centrum Kultury w Białej zaprasza na Bialską Akademię Wiedzy i Umiejętności.

Podczas spotkania prudnicki przewodnik Marcin Husak wygłosi prelekcję pod tytułem „Szlakiem żydowskich światów na ziemi prudnickiej”.

– Będę mówił o uporczywym trwaniu wbrew przeciwnościom, o najdłużej egzystującej gminie żydowskiej na Górnym Śląsku w Białej i jej spadkobiercy – gminie w Prudniku, o żydowskich światach wpisujących się w wielowyznaniową i wielonarodową górnośląską mozaikę – zapowiada znawca dziejów regionu z Prudnika.

Organizator akademii zapowiada również spektakl pt. „Miłość niejedno ma imię” w wykonaniu Międzypokoleniowego Teatru Odlotowego.

BAWiU odbędzie się w czwartek 24 lutego o godz. 18.00 w sali Gminnego Centrum Kultury. W związku z obostrzeniami epidemicznymi obowiązują limity liczby uczestników oraz zapisy pod nr tel. 77 438 70 26, wew. 22.

Gościem akademii będzie prudnicki przewodnik, krajoznawca i znawca regionalnych dziejów Marcin Husak (fot. Andrzej Dereń)

3 KOMENTARZE

  1. Pewnie malo kto wie ze na Jesionkowym wzgorzu w latach 1541-1570 XVI wieku, istnial ” Stary Zydowski Kirkut, polozony przy ul Wiejskiej, na tz ” piaskowej Gorze” ??

    • Oj, oj, komuś tu zaraz żyłka pęknie z powodu tematu wykładu na Bialskiej Akademii Wiedzy. Bardzo prosimy wyjaśnić, skąd te emocje? Bardzo, bardzo… 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here