Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (23 lutego)

1

Zareagował w porę. Kapitan Ireneusz Sipiora nagrodzony został pochwałą komendanta powiatowego PSP w Prudniku mł. bryg. Krzysztofa Wiciaka za sprawne działanie poza służbą ratując życie. O czym jeszcze można przeczytać w pierwszym w tym roku wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” piszemy poniżej (23 lutego):

 • Drugie podejście do zamknięcia drogi Prudnik – Nysa. Od środy 23 lutego planowane jest częściowe zamknięcie odcinka drogi krajowej nr 41 Nysa Prudnik koło Wierzbięcic. To drugie podejście do tego tematu.
 • Inwestycje: Będzie remont Staszica i Szkolnej. Gmina Prudnik otrzymała dofinansowanie na remont ulic Staszica i Szkolnej.
 • Uhonorowali Dominika. Z podziękowaniami dla Dominika Jarczewskiego za prawidłową reakcję w sytuacji realnego zagrożenia ludzkiego życia pospieszyli: burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak, komendant powiatowy PSP Krzysztof Wiciak oraz starosta Radosław Roszkowski.
 • Kto i jak ożywi peryferie? Gmina Prudnik szuka kupca działki pod handel i usługi gastronomiczne. Miejsce jest na rozbudowujących się peryferiach miasta.
 • Zareagował w porę. Kapitan Ireneusz Sipiora nagrodzony został pochwałą komendanta powiatowego PSP w Prudniku mł. bryg. Krzysztofa Wiciaka za sprawne działanie poza służbą ratując życie.
 • Przez żołądek do szczęścia. Żyjemy coraz szybciej i coraz gorzej się odżywiamy. Ponad połowa polskiego społeczeństwa ma nadmierną masę ciała, a 25 proc. Polaków choruje na otyłość. Dziennikarz „Tygodnika Prudnickiego” rozmawia na ten temat z psychodietetykiem Karoliną Sienkiewicz.
 • Tutaj osunęła się ziemia. W ramach samorządu powiatu prudnickiego opracowany został jeden z mniej znanych dokumentów dotyczących bezpieczeństwa mieszkańców – o terenach, którym zagrażają ruchy ziemi. Gdzie są na naszym terenie i jakie nią zagrożenia, o tym pisze „Tygodnik Prudnicki”.
 • Dębowiec: Spacer z alpaką po lesie. Taką atrakcję wymyślili gospodarze Dębowca na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O ciekawych inicjatywach w górskim sołectwie gminy Prudnik pisze Marek Karp. Materiał na całą stronę.
 • Walce: Wygrali z silnym wiatrem. Około 150 osób uczestniczyło w biegu i marszu nordic walking w Walcach na rzecz sfinansowania leczenia Julii i Kuby.
 • Gmina Strzeleczki: Inwestycje dokonania i plany. Rok miniony ze względu na pandemię był ciężki. Pomimo tego, w gminie Strzeleczki udało się zrealizować sporo inwestycji z budżetu gminy, ale przede wszystkim dzięki pozyskanym środkom zewnętrznym. Plany są ambitne.
 • Urodziny. Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Adam Mickiewicza w Prudniku świętowali urodziny prezes Reginy Sieradzkiej.
 • Harcerski festiwal. W sobotę 19 lutego w Prudniku odbył się Festiwal Harcerskich Estrad, pierwsza taka impreza od wielu lat.
 • Nie tylko historia: Rýmařov – miasto tkaczy. W Muzeum Ziemi Prudnickiej – Centrum Tradycji Tkackich otwarta została wystawa „Rýmařov – miasto tkaczy” ze zbiorów Miejskiego Muzeum w tej czeskiej miejscowości.
 • Poezja: Porozmawiajmy o wdzięczności albo, co z czytania książek wynika. Może w obecnej dobie czytanie książek nie jest najlepszym zajęciem, ale… przecież są jeszcze połykacze różnej wiedzy z kartek drukowanych i tacy, co lubią nawet zapach czytanych tomów – pisze Daniela Długosz Penca wspominając o książce Jadwigi Szyszki „Wdzięczność. Potęga uczuć”.
 • Archiwum odkrywcy: Zabytki za i przeciw. Czy mały, do niedawna jeszcze wiejski samorząd, może z powodzeniem przejąć i odnawiać potężny i zrujnowany do niedawna zamek z wielkim parkiem? Przykład Kamieńca Ząbkowickiego pokazuje, że tak. Pisze o tym Andrzej Skup.
 • Archiwum odkrywcy: Kto wybiera życie, sadzi drzewa. Kilka tygodni temu w dobroczynnym wpływie drzew na człowieka pisał biolog Karol Koziarowski. Tym razem łamy oddajemy – w tej samej tematyce – miłośniczce regionu Henryce Młynarskiej.
 • PLEBISCYT SPORTOWY: Ostatnie godziny głosowania. Zwycięzców powiatowego głosowania poznamy w najbliższy piątek, 25 lutego, w samo południe.
 • Sport (koszykówka): Doprowadzili rywala do rozpaczy. W meczu „wagi ciężkiej” Pogoń znokautowała pleszewian i w nagrodę wskoczyła na drugie miejsce w tabeli. (Pogoń Prudnik – Kosz Pleszew)
 • Sport (olimpiada): Pozdrawiam Prudniczan! Piotr Michalski zajął 5. miejsce w wyścigu na 500 m w łyżwiarstwie szybkim na igrzyskach w Pekinie. To najlepszy wynik w historii olimpijskich startów polskich panczenistów na tym dystansie. Do brązowego medalu zabrakło aktualnemu mistrzowi Europy 0,03 sek.!

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

1 KOMENTARZ

 1. Zabytki za i przeciw: Jak sie chce mozna odbudowac ruiny kazdej budowli, jesli jest nawet w stanie totalnego „upadku” To pytanie nalezy zadac rajcom Prudnicka, temat przejecia ruin zamku w Lace Prudnickiej stanol w miejscu??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here