Komputery dla 313 dzieci

7
(fot. Andrzej Dereń)

Sprzęt komputerowy trafi do rodzin dzieci i wnuków byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych, zamieszkałych obecnie na terenie gminy Prudnik.

To wynik rządowego dofinansowania dla mieszkańców gmin, na których terenie w przeszłości działały PGR-y.

– Cieszy kwota i cieszy skala – komentuje informację o dofinansowaniu burmistrz Grzegorz Zawiślak. – 313 dzieci z terenu gminy Prudnik otrzyma sprzęt komputerowy. Dotacja z programu zapewnia 100 procent wsparcia i wyniesie dokładnie 781 910,00 zł.

Prudnickie rodziny będą jeszcze musiały trochę poczekać na nowy sprzęt. Gmina ogłosi przetarg na dostawę komputerów. Firma, która wygra postępowanie będzie musiała we wskazanym czasie dostarczyć nowe produkty. Wnioskodawcy zostaną pisemnie poinformowani o terminie przekazania.

Program zakupu sprzętu komputerowego dla uczniów realizuje również i między innymi Gmina Głogówek.

7 KOMENTARZE

  1. Apel do osób z pieskami na smyczy w mieście Prudnik ….. GDY TWÓJ PIESEK SRA NA TRAWNIKU (za twoim przyzwoleniem)TUŻ ZA AUTEM NA OSIEDLU ALBO W JEGO POBLIŻU TO TAK JAKBY NASRAĆ PRZY DRZWIACH DOMU LUB PRZY DRZWIACH TWOJEGO MIESZKANIA…. OGARNIJCIE SIĘ WŁAŚCICIELE PIESKÓW.

  2. Widocznie ktoś z rządzących naszym miastem jeszcze nie wszedł w psią kupę bo może wtedy wysłaliby straż miejską do wystawiania mandatów za niesprzątanie po psach. Pare dni temu wycierałam buciki mojego dziecka które weszło w taką kupę i powinnam teraz rządać odszkodowania za poniesione straty bo buty dziecka wyrzuciłam do śmietnika nie nadawały sie już do niczego

  3. „Zbieranie odchodów to psi obowiązek
    Sprzątanie po pupilu to już nie tylko świadectwo dobrych manier czy akt dobrej woli, ale i obowiązek wynikający z zapisów prawnych, którego nieprzestrzeganie grozi grzywna. Zgodnie z artykułem 4 ustawy z 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, osoby wyprowadzające zwierzę domowe na spacer są zobowiązane do ochrony terenów przeznaczonych do wspólnego użytku przed zanieczyszczeniami, na przykład psimi odchodami. Za złamanie tego przepisu grozi mandat w wysokości do 500 złotych”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here