Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia już od środy (19 stycznia)

3

Nie mamy współczucia dla tych zgonów. Pandemia zbiera straszne żniwo. W Polsce zmarło już ponad 100 tys. osób na COVID-19 lub w związku z tą chorobą. Tymczasem rozprzestrzenia się wariant Omikron, który jest wysoko zaraźliwy. O czym jeszcze można przeczytać w pierwszym w tym roku wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” piszemy poniżej (19 stycznia):

 • 119-procentowa podwyżka wynagrodzenia. Nie, to nie żart. O tyle właśnie wzrosła płaca zasadnicza wicestarosty prudnickiego. Sporą podwyżkę otrzymała również skarbnik powiatu, chociaż żaden z przepisów nie nakazywał podnosić jej wynagrodzenia. W gazecie piszemy o podwyżkach dla powiatowych urzędników – tych z ze ścisłego grona kierowniczego i pozostałych oraz jak sytuacja pod tym względem wygląda w innych samorządach powiatu prudnickiego. Obok komentarza starosty Roszkowskiego publikujemy również stanowisko Zarządu Powiatu.
 • Inwestycje Gminy Prudnik AD 2022: Od dworca do oświetlenia. Jakie inwestycje zrealizuje samorząd gminy Prudnik w 2022 roku? Gazeta publikuje ich listę.
 • Komunikacja miejska po nowemu. Nie posiadamy stosownych analiz, ale z perspektywy okna w urzędzie i przystanku, który oglądam na ul. Kościuszki pod pocztą, mogę stwierdzić, że zainteresowanie komunikacją miejską nie jest małe – mówi „TP” Szymon Kroczak, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa prudnickiego Urzędu Miejskiego. – Potrzeba czasu, aby ludzie się przyzwyczaili.

ROZKŁAD JAZDY KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ. Gazeta publikuje nowy rozkład komunikacji miejskiej w Prudniku z wygodnym podziałem na przystanki. Nie szukaj za każdym razem rozkładu w Internecie

 • „Medyk” ponownie w krajowej czołówce. Publiczne Technikum wchodzące w skład Zespołu Szkół Medycznych w Prudniku zajęło wysokie, 68. miejsce w kraju w najnowszym rankingu techników magazynu „Perspektywy”.
 • Gmina Walce apeluje: Konsekwencje odczują dzieci. Podczas zeszłotygodniowej sesji nadzwyczajnej radni Rady Gminy w Walcach podjęli uchwałę – apel, w którym wyrażają sprzeciw wobec prób ograniczenia przez parlament środków na naukę języków mniejszości w Polsce.
 • Powstanie upamiętnienie Surmińskiego. Samorząd Powiatu Prudnickiego chce upamiętnić zmarłego w ubiegłym roku Franciszka Surmińskiego.
 • Oppersdorff chce odzyskać rodowy zamek. Emmaunel von Oppersdorff, potomek ostatnich właścicieli głogóweckiego majoratu, chce odzyskać zamek w mieście.
 • Zima nie przeszkadza. Jeszcze kilkanaście lat temu budowanie w zimie było rzadkim widokiem. Obecnie, ze względu na ciepłe zimy i zmiany na rynku budowlanym, inwestycje trwają w najlepsze także podczas chłodnych miesięcy. Jakie inwestycje obecnie realizowane są w Prudniku i Lubrzy?
 • Korfantów: Wieczór Kolęd i Pastorałek. 6 stycznia w święto Trzech Króli w kościele parafialnym w Korfantowie odbył się Wieczór Kolęd i Pastorałek.
 • Prudnicki ciśnieniomierz odnotował wybuch wulkanu na Pacyfiku. Fala uderzeniowa dotarła w naszej okolice. Odnotowały to lokalne urządzenia.
 • 15. Motocyklowe kolędowanie. To styczniowa tradycja, której inicjatorem jest Opolskie Towarzystwo Motocyklowe z Arturem Żurakowskim na czele (z udziałem rodziny, niektórych pracowników firmy Merkury).
 • Kolędowanie u świętego Michała. W niedzielę 16 stycznia w kościele pw. św. Michała Archanioła w Prudniku odbył się piękny koncert kolęd. „Znak pokoju. Międzypokoleniowe kolędowanie z Prudnickim Ośrodkiem Kultury” to noworoczno-świąteczna propozycja POK-u.
 • Pół wieku po polskim sukcesie w Monte Carlo. W 1972 r. cała Polska żyła sukcesem polskiej załogi podczas Rajdowych Mistrzostw Świata w Rajdzie Monte Carlo. Marek Begej, pasjonat motoryzacji, przypomina o tamtych wydarzeniach.
 • Archiwum odkrywcy: Kolorowe wspomnienie „gogolinki”. Dzięki uprzejmości Adama Lutogniewskiego publikujemy kolorowe fotografie z ostatniego okresu funkcjonowania pasażerskich połączeń kolejowych z Prudnika do Gogolina. Sprzed 30 lat.
 • Sport (jeździectwo): Karolina Kulig w kadrze wojewódzkiej. Karolina Kulig zawodniczka Ludowego Klubu Jeździeckiego Olimp Prudnik, działającego przy Stadninie Koni Prudnik sp. z o.o., powołana została przez Opolski Związek Jeździecki na członka kadry wojewódzkiej w konkurencji skoki przez przeszkody w sezonie 2022.
 • Sport (koszykówka): Kolejka po myśli Pogoni. Wygrana w Ostrowie Wielkopolskim, przy jednoczesnych niepowodzeniach Rycerzy Rydzina i Kosza Pleszew, pozwoliła Pogoni niemal całkowicie zniwelować straty na szczycie tabeli.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

3 KOMENTARZE

 1. Suminski to ten od programu dla dzieci „ZWIERZYNIEC”( 1968-1988) I KUDLATE I LACIATE, PREGOWANE I SKRZYDLATE, TE CO SKACZA I FRUWAJA, NA NASZ PROGRAM ZAPRASZAJA!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here