„FOX” zawiezie nas na zakupy

3
(fot. Gmina Prudnik)

Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „Fox” z Głogówka wygrało przetarg na przewozy miejskiej komunikacji autobusowej w Prudniku. Dziś (4 stycznia) burmistrz Grzegorz Zawiślak i właściciel firmy Michał Jednoróg, podpisali umowę.

Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy, że ta właśnie firma zaproponowała najniższą cenę spośród konkurentów, ale z ostatecznym ogłoszeniem wyników procedury zamówieniowej należało zaczekać na sprawdzenie ofert.

Jak zapowiada wiceburmistrz Jarosław Szóstka, nowy wykonawca rusza na ulice Prudnika już od najbliższego piątku 7 stycznia.

Nowa umowa nakłada na wykonawcę szereg obowiązków. Autobusy nie będą mogły być starsze niż 10 lat, mają posiadać klimatyzację i ogrzewanie, spełniać wymogi emisyjności spali Euro 5 EVV i być przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Pojazdy będą też miały jednolity wygląda (kolor oraz napis i logo samorządu). Przedsiębiorca z Głogówka będzie miał pół roku na dostosowanie się do tych wymogów. Od początku stycznia komunikacja miejska jest bezpłatna.

Poglądowe zdjęcie kolorystyki i oznakowania autobusów, jakie będą jeździć w Prudniku. Wykonawca zlecenia ma pór roku na wprowadzenie nowego designu. (il. Gmina Prudnik / dokumentacja przetargowa)

3 KOMENTARZE

  1. Wszystko pięknie
    Kwestia jeszcze przystanków,rozkładów jazdy,na tych obecnych osoby z po za Prudnika się nie wyznają-wiec trzeba zrobić takie by były jasne i czytelne dla wszystkich,trzeba by puścić kilka kursów do CH Lubrza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here