Dziewczynka wracała z zakupów…

0
(mat. KPP Prudnik)

„Dziewczynka wracała z zakupów…, jak udało mi się ustalić znajduje się ona przy ul. Cybisa 5, zauważyła, że dłuższą chwilę idzie za nią mężczyzna w kapturze… Zestresowana dziewczynka zatrzymała się i wtedy stała się tragedia.” UWAGA – tak zaczyna się próba oszustwa! Taki post pojawił się ostatnio na jednym z portali społecznościowych. Informujemy, że prudniccy policjanci nie prowadzą takiej sprawy. Ostrzegamy, aby pod żadnym pozorem nie klikać w tego typu link, a tym bardziej nie logować się na takich stronach.

Ostatnio na jednym z takich portali społecznościowych pojawił się post, w którym autor informuje, że na terenie Prudnika dziewczynka stała się ofiarą przestępstwa.Informujemy, że prudniccy policjanci nie prowadzą takiej sprawy. Ostrzegamy, aby pod żadnym pozorem nie klikać w tego typu link, a tym bardziej nie logować się na takich stronach.

Oszuści wykorzystują nasze emocje, zaniepokojenie i chęć pomocy. Dlatego, udostępniamy link z takimi treściami, które w błyskawicznym tempie są rozpowszechniane w Sieci. Pamiętajmy, że klikając w link możemy nieświadomie zainstalować na swoim urządzeniu oprogramowanie, które następnie oszuści mogą wykorzystać do przejęcia haseł i loginów w tym do e-bankowości. Ponadto duża aktywność danego artykułu tj. duża ilość wyświetleń, udostępnień może generować znaczne przychody oszustom m.in z wyświetlanych reklam. 

Dlatego nie należy podawać dalej takich postów, klikać w publikowane tam linki ani nie logować się na żadne konta za ich pośrednictwem. Wzbudzić naszą czujność powinien nieautentyczny link na pasku adresu strony internetowej oraz to, że na takiej stronie nie możemy wejść w inne zakładki czy też informacje – strona ta nie jest interaktywna.

Pamiętajmy, że oszuści często podszywają się pod instytucje zaufania publicznego. Zawsze wcześniej weryfikujmy wiarygodność takich informacji. Doczytajmy w innych źródłach, sprawdźmy na oficjalnych stronach i portalach. To chociażby –> strona internetowa prudnickiej policji lub nasz profil –> na facebooku.

(źródło: KPP Prudnik)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here