Trzy czujniki w mieście

4
(il. airly.org)

Gminny samorząd uruchomił w Głogówku trzy czujniki jakości powietrza w systemie Airly

Urządzenia zamontowano na budynkach: Szkoły Podstawowej nr 2 na Oraczach, remizie OSP oraz na siedzibie Bractwa Strzeleckiego na Winiarach.

Czujniki podają aktualne pomiary poziomu pyłów PM1, PM2,5 oraz PM10, a także podstawowe elementy pogody: temperaturę, wilgotność i ciśnienie powietrza.

– Zapraszam do korzystania z tego narzędzia, bo podniesie to z pewnością naszą świadomość ekologiczną i pozwoli nam na uzmysłowienie tego, jak wiele pracy mamy jeszcze do wykonania, jeżeli chodzi o działania związane m.in. z wymianą źródeł ciepła – komentuje na stronie glogowek.pl burmistrz Piotr Bujak.

Umowa na zakup, montaż i roczny abonament na obsługę czujników kosztowała gminny samorząd blisko 8 tys. zł.

Pomiary można śledzić korzystając z linku na stronie www glogowek.pl (zakładka Aktualna jakość powietrza) lub pobierając aplikację na telefon (Airly). W tym samym systemie czujniki zamontowane są również w gminach Strzeleczki i Walce. W Prudniku są dwa urządzenia – powiatowy przy ul. Włoskiej (dostępny przez link na stronie starostwa) oraz gminny na szkolnym budynku przy ul. Armii Krajowej (Looko2).

4 KOMENTARZE

  1. Kiedy w końcu ZEC w Prudniku przestanie palić węglem ??? Kiedy przejdzie na zasilanie gazowe albo pompy ciepła ??? Reformę ekologicznego ogrzewania czas zacząć i to od największych.

  2. W NTO pisali niedawno że nie szybciej niż za 10 lat, bo gazociąg za mały. Jak gospodarstwa indywidualne przestaną palić byle czym, to się powietrze poprawi. Tu bym straż miejską pogonił na kontrole. Niektóre gminy zainwestowały w drona, w Prudniku szybko by się zwrócił.

  3. Dlaczego w Prudniku nie ma w Rynku wprowadzonej strefy czystego transportu ???? Wjazd powinien być tylko dla pojazdów w pełni elektrycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here