Patronat TP: OBIEKTY (Frotex 2021)

0

Wojciech Brzeszczak zaprasza na wystawę swoich fotografii przedstawiających pofabryczne zabudowania byłego „Froteksu”.

Dawne zakłady włókiennicze mają dziś dwa oblicza. To lepsze to zachodnia część kompleksu w większości zagospodarowana i odnowiona z perspektywą całkowitej rewitalizacji w ciągu kilku najbliższych lat (Henniges Automotive). Część na wschód od ul. Nyskiej ma się zdecydowanie gorzej. Główne budynki pofabryczne ulegają szybkiej destrukcji, fragmenty obiektów zawaliły się, a wnętrza „wypruwane” są z wszelkich materiałów mających jakąkolwiek wartość rynkową (złom). To smutny widok, zwłaszcza dla osób, które sporą część życia przepracowały w tym miejscu.

Jest jednak sporo osób, zwłaszcza spoza Prudnika, dla których ruiny zakładu są interesującym obiektem eksploracji oraz filmowym i fotograficznym plenerem. Zapewne jedną z nich jest Wojciech Brzeszczak, który w najbliższy piątek (10 grudnia) zaprezentuje owoc swojej pracy z ul. Nyskiej w postaci fotograficznej wystawy.

Wernisaż wystawy odbędzie się w Prudnickim Ośrodku Kultury. Początek o godz. 18.00.

Wojciech Brzeszczak – z wykształcenia inżynier mechanik. Przez ponad dwadzieścia lat związany z Wyższą Szkołą Inżynierską w Opolu a później Politechniką Opolską, gdzie zajmował się filmem i fotografią naukową co skutkowało między innymi publikacjami w tym zakresie. Przez dwanaście lat był nauczycielem fotografii w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Opolu. (źródło)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here