Patronat TP: Jarmark Adwentowy w pałacu!

1

Na dziedzińcu Pałacu Rozkochów odbędzie się I Jarmark Adwentowy (niedziela, 12 grudnia). To pierwsze tego wydarzenie w tym miejscu i jedno z niewielu świąteczno-pałacowych w regionie.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników sporo atrakcji. Już o godz. 14.00 rozpocznie się świąteczny koncert Waleckiej Orkiestry Dętej „Capri”. Na dziedzińcu będą stoiska handlowe z rękodziełem i ozdobami związanymi z Bożym Narodzeniem. Będą też stoiska gastronomiczne z posiłkami i napojami zarówno do konsumpcji na miejscu jak i na wynos, a wszystko pyszne i domowe. Nie zabraknie grzanego wina i korzennej herbaty dla kierowców. Odwiedzając Rozkochów będzie można kupić żywego karpia oleskiego.

Spodziewana jest też wizyta Świętego Mikołaja.

Wejście na teren pałacu będzie odpłatne (10 zł). Środki przeznaczone zostaną na odnowę zabytku. W ramach wejściówki uczestnicy dostaną kiełbaskę do upieczenia w ognisku oraz grzane wino.

Jeszcze do 4 grudnia organizatorzy przyjmują zgłoszenia wystawców stoisk (tel. 883 054 869).

Wydarzenie jest wspólną inicjatywą: Sołectwa Rozkochów, Gminy Walce, Stowarzyszenia Odnowy Wsi Rozkochów, DFK Rozkochów, TSKN Gminy Walce, Młodzieżowej Rady Gminy Walce, Mniejszość Niemiecka Powiatu Krapkowickiego oraz Fundacji Pałacu Rozkochów – Pomiędzy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here