Muszą jeszcze poczekać

0
Karoliny: Kopincova (pierwsza z lewej) i Bielawska (obok) w Portoryko (fot. Miss World)

Nie doszedł do skutku zaplanowany na dziś (17.12) zaległy konkurs Miss World

Wydarzenie odwołano w ostatniej chwili przed startem. Powodem – koronawirus. Zakażenie potwierdzono nie tylko u osób bezpośrednio związanych z organizacją, ale także wśród samych kandydatek.

– Miss World 2021 tymczasowo opóźnia globalny finał ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, personelu, załogi i ogółu społeczeństwa. Finał zostanie zorganizowany w Coliseo de Puerto Rico José Miguel Agrelot w ciągu najbliższych 90 dni – czytamy w oficjalnym komunikacie.  

Karolina Bielawska (fot. Miss World)

Polskę podczas gali reprezentować miała Karolina Bielawska (22 l.). Pochodząca z Łodzi Miss Polonia 2019 uznawana była za jedną z głównych faworytek do tytułu. W 70-letniej historii konkursu koronę Miss Świata Polka zdobyła tylko raz – w 1989 roku założyła ją Aneta Kręglicka.

Jedną z kontrkandydatek Bielawskiej jest Karolina Kopincova… nasza sąsiadka. 22-letnia Czeszka pochodzi z Ludvikova koło Vrbna pod Pradziadem, tak chętnie odwiedzanych przez prudniczan miejscowości (http://terazprudnik.pl/2020/07/24/sasiadka-w-koronie).

– Wszyscy jesteśmy smutni i piszemy nasze słowa ze łzami w oczach – zwróciła się do swoich fanów.

Reprezentantki ponad 100 krajów przez miesiąc przygotowywały się w Portoryko.

Karolina Kopincova (fot. Miss World)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here