Emerytury i renty wcześniej niż zwykle

0
(fot. ZUS)

Emeryci i renciści z terminem wypłaty na „25”, dostaną świadczenia wcześniej niż zwykle. Jednocześnie ZUS informuje, że w piątek, 24 grudnia sala obsługi klientów w Inspektoracie w Prudniku będzie nieczynna.

Przelewy i przekazy

 – Emeryci i renciści, którym Zakład ustalił termin wypłaty świadczeń na 25 dzień każdego miesiąca, w grudniu pieniądze dostaną wcześniej. Seniorzy, którzy co miesiąc otrzymują należności za pośrednictwem operatora pocztowego, mogą się spodziewać wizyty listonosza od 21 grudnia. Natomiast emeryci i renciści ubankowieni powinni obserwować konta już od 23 grudnia. Właśnie od tego dnia ZUS będzie realizował przelewy na rachunki bankowe. Zatem zarówno świadczeniobiorcy ubankowieni oraz ci, którym pieniądze dostarcza operator pocztowy powinni otrzymać należności do 24 grudnia – mówi Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

PUE ZUS całą dobę

Zgodnie z Kodeksem Pracy, piątek 24 grudnia będzie dla pracowników prudnickiego Inspektoratu ZUS dniem wolnym. Pracownicy ZUS odbiorą w ten sposób dzień za sobotę 25 grudnia.

24 grudnia nie będzie więc dostępna bezpośrednia obsługa klientów w placówkach ZUS. Przerwę w pracy będzie też miało Centrum Obsługi Telefonicznej. Do dyspozycji klientów bez przerwy jest Platforma Usług Elektronicznych ZUS. Natomiast pod numerem telefonu 22 11 22 111, będą działać konsultanci w sprawach Polskiego Bonu Turystycznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here