Coś dla ciała i umysłu

0
(fot. archiwum prywatne)

W Prudniku otwarto nowy gabinet masażu. Na klientów czeka szeroki wachlarz usług na najwyższym poziomie. – Spełniam swoje marzenie. Kocham masaż, czuję ogromne pokłady szczęścia, kiedy go wykonuję – podkreśla Daria Gajowiecka z „Magii dotyku”.

Przedsiębiorcza prudniczanka, dla której masaż jest pasją i miłością jednocześnie, współdziała z Anną Idzi, znaną dotąd w mieście z zajęć pilates i pracy z drużyną koszykarskiej Pogoni. Panie połączyły siły i firmowe szyldy.

Dlaczego masaż może działać zbawiennie na ciało i umysł?

– W obecnej dobie żyjemy szybko, pracujemy dużo i mało śpimy. Ma to niewyobrażalny wpływ na nasz organizm. Nasze ciało odpowiada napięciem mięśniowym za przewlekły stres i siedzący tryb życia. Wpływ masażu na organizm i jego układy jest znaczący. To mechaniczne oddziaływanie na ciało, efektem którego są reakcje zarówno miejscowe, jak i ogólne, zachodzące w ciele człowieka – wyjaśnia Anna Idzi z „Healthy body”. – Masaż jest jedną z najczęściej stosowanych metod terapeutycznych. Może on stanowić uzupełnienie lub leczenie. Poprzez swoje działanie wywołuje różne reakcje organizmu, może pobudzać, rozluźniać, wyciszać czy leczyć jakieś dolegliwości bólowe.

Obie masażystki kształciły się w Zespole Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudnika. Nie poprzestały na zdobyciu zawodu, po zdaniu egzaminu państwowego zdążyły uzyskać szereg dodatkowych uprawnień. Planują kolejne kursy.

– Było widać od samego początku, że dobrze rokują – wspomina Anna Matyjasik, nauczycielka przedmiotów zawodowych w „Medyku”.

– Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam się rozwijać w Zespole Szkół Medycznych. Nauczyciele zarazili mnie ogromną pasją do tego zawodu. Ta szkoła ma wysoki poziom nauczania – twierdzi Daria Gajowiecka.

– To prawda, nauczyciele z wielkim entuzjazmem przekazywali wiedzę, odpowiadali na miliony pytań – wtóruje przedmówczyni Anna Idzi. – To szkoła z charakterem, pięknym wnętrzem i wysokim poziomem kształcenia. Cieszę się, że mogłam w niej poszerzać swoją wiedzę dzięki cudownej kadrze, która chętnie dzieliła się swoimi doświadczeniami.

Grono pedagogiczne placówki na bieżąco śledzi losy swoich absolwentów.

– To nasze dzieci – uśmiecha się Anna Matyjasik.

– Dla nas, jako szkoły, bardzo ważna jest opinia – przyznaje Adrianna Benroth, dyrektor ZSM. – Serce rośnie, kiedy dziewczyny z takim entuzjazmem opowiadają o poziomie nauczania. Jesteśmy z nich bardzo dumne. Nie dość, że zdobyły zawód, to jeszcze zdecydowały się na prowadzenie własnej działalności.

Daria Gajowiecka i Anna Idzi w towarzystwie nauczycielek Zespołu Szkół Medycznych: Adrianny Benroth (jednocześnie dyrektor placówki), Izabeli Czabaj i Anny Matyjasik (fot. Damian Wicher)

Gabinet masażu „Magia dotyku & Healthy body” mieści się na parterze Regionalnego Inkubatora Przedsiębiorczości, przy Placu Zamkowym w Prudniku (była Szkoła Podstawowa nr 2). Usługi wykonywane są po uprzednim umówieniu wizyty telefonicznie (Daria – 693 048 661, Anna – 664 094 416). W bogatej ofercie znajduje się cała gama masaży (klasyczny, relaksacyjny, kamieniami, stóp, odcinka szyjnego kręgosłupa, twarzy i dekoltu, izometryczny, czy sportowy), a także drenaż limfatyczny i świecowanie uszu. Wszystko w przystępnych cenach. Do nabycia są także vouchery podarunkowe, które idealnie nadają się np. na prezent świąteczny; klient sam wybiera rodzaj masażu, jaki chce podarować bliskiej osobie. Seanse odbywają się w akompaniamencie zapachowych świec i odprężającej muzyki. Istnieje również możliwość dojazdu do klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here