Będą pieniądze na obwodnice Głogówka i Strzeleczek!

2

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Głogówku poinformowano o przeznaczeniu środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę obwodnic Głogówka, Strzeleczek oraz Nysy (dodatkowy odcinek).

Wszystkie trzy drogi zarządzane są przez samorząd wojewódzki, który wiosną tego roku złożył wniosek o dofinansowanie zadań ze środków budżetu państwa. Szacunkowy koszt wykonania wspomnianych dróg o łącznej długości 14 km to ok. 164 mln zł. Państwo przekaże połowę tej kwoty (maksymalnie można było przeznaczyć na ten cel 80 proc. kosztów zadania).

W przypadku Głogówka obwodnica (dł. 4,9 km) zbudowana zostanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 416 z kierunku Opola do Głubczyc. Dzięki temu wyprowadzony zostanie ruch z krętych uliczek w śródmieściu. Niestety nie rozwiąże to problemu „wąskiego gardła” – ul. Piastowskiej, która znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 40 z Głuchołaz do Pyskowic. Szacunkowy koszt głogóweckiej inwestycji to 58 mln zł (dofinansowanie RPRD – 28,5 mln zł).

– Moi drodzy! Obiecałem – dotrzymałem słowa! Nasze wspólne starania w końcu przyniosły upragniony efekt. Są pieniądze na budowę obwodnicy Głogówka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 416! Za tym sukcesem stoi wielu ludzi, ale w pierwszym szeregu mieszkańcy gminy! – komentuje w mediach społecznościowych burmistrz Głogówka Piotr Bujak.

Kolejna obwodnica powstanie w Strzeleczkach, wyprowadzając z miejscowości ruch z drogi prowadzącej od strony Prudnika w kierunku Krapkowic i Strzelec Opolskich (ulice: Prudnicka, Sobieskiego i Sienkiewicza). Kosz tego zadani to ok. 28 mln zł (dofinansowanie RPRD – 14 mln zł).

Ostatnia z dróg ma omijać Nysę od południa i stanowić funkcjonalną część z istniejącą, 17-kilometrową obwodnicą miasta. Dzięki temu w Nysie będzie niemal tak samo jak w Moskwie, gdzie całe miasto otacza obwodnica (w Nysie zabraknie jej tylko na odcinku Jeziora Głębinowskiego). To będzie najdroższe ze wszystkich trzech zadań, podatnicy zapłacą za nią 78 mln zł (dofinansowanie RPRD – 38 mln zł).

W konferencji prasowej wzięli udział: posłanka Violetta Porowska, burmistrz Piotr Bujak oraz wójt gminy Strzeleczki Marek Pietruszka.

2 KOMENTARZE

  1. Komu Pani poseł tym razem władza zabierze ?Afiszować się przy czymś co może powstanie to nie sztuka ale być przy inwestycji która jest niby skończona a rzeczywistość jest inna to może warto by w takim miejscu się Pani poseł się pokazała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here