Zostały dwa dni na złożenie wniosku w sprawie wyprawki szkolnej

0

Zostały dwa dni na złożenie przez rodziców wniosku o 300 zł na wyprawkę szkolną. Wnioski o pieniądze z programu Dobry Start powinny mieć wyłącznie formę elektroniczną. 

ZUS tylko do jutra(30 listopada) będzie rejestrował wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną. Rodzice i opiekunowie mogą to zrobić za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Wypłata pieniędzy ma formę bezgotówkową. Środki są przelewane na rachunki bankowe wnioskującego.

– Liczba złożonych wniosków sięga na razie 70,4 tysięcy, a dotyczą one ponad 98,4 tysięcy dzieci z województwa opolskiego. W związku z tym opolski ZUS wypłacił przeszło 28 milionów 622 tysiące złotych. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie złożyli wniosku, żeby wykorzystać na to ostatnie godziny, bo termin mija we wtorek 30 listopada – mówi Sebastian Szczurek, rzecznik prasowy ZUS w Opolu.

ZUS zapewnia, że osoby, które nie radzą sobie ze złożeniem wniosku samodzielnie, mogą szukać pomocy na salach obsługi klientów we wszystkich placówkach ZUS na Opolszczyźnie. Pracownicy pomogą przy zakładaniu i potwierdzeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS oraz wysłaniu formularza o świadczenie.

Każdy, kto złoży wniosek o świadczenie z programu Dobry Start (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), wszystkie informacje na temat wniosku i jego obsługi znajdzie na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu). Tam też będzie dostępna cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here