Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia już od środy (17 listopada)

6

Lubrza „skazana” na rozrost handlu. Prudnik wciąż czeka na obiecaną galerię. Jakie konsekwencje dla gminy Lubrza będzie miało uruchomienie największego w powiecie prudnickim obiektu handlowego Premium Parku? Ile „zarobi” na tym gminny samorząd? Co z parkiem handlowym, który miał powstać na prudnickim Jasionowym Wzgórzu? O czym jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 17 listopada). Oto zapowiedzi:

 • Ranking: Wyniki takie, że aż nie chce się wierzyć. Większość gmin w okolicach Prudnika doczekała się rankingu, w którym plasuje się na bardzo wysokich miejscach w kraju. Według zespołu prof. Przemysława Śleszyńskiego pod względem jakości życia mieszkańcy nie mają na co narzekać. Co więcej żyjemy w gminach, gdzie poziom jakości życia znacznie przekracza średnią krajową. Tyle, że brzmi to niewiarygodnie. W gazecie publikujemy wyniki rankingu dla wszystkich gmin ziemi prudnickiej oraz miast powiatowych województwa opolskiego.
 • Inwestycje: Przed budową ul. Działkowej. Rozpoczynają się prace projektowe dotyczące modernizacji drogi łączącej Prudnik z Łąką Prudnicką.
 • Milion złotych dla gminy Lubrza. To nagroda za zwycięstwo w rządowym konkursie „Rosnąca odporność”.
 • Szlachetna Paczka: Jeszcze cztery rodziny czekają na Twoją pomoc. Wybierz potrzebujących, dla których przygotujesz Szlachetną Paczkę. Pomóż tym, którym zabrakło szczęścia. Nie zostawmy bez pomocy rodzin w potrzebie.
 • Petycja: W perspektywie kilkuletniej. Mieszkańcy ul. Legionów i Włoskiej w Prudniku domagają się budowy placu zabaw.
 • Pojmał potencjalnego mordercę. Pracownik ochrony nie pozostał obojętny na sygnały świadczące o tym, że kierowca fiata może być pijany.
 • Pasieczna: Uczcili pamięć poległych żołnierzy. Jak roku ukraińska młodzież z liceum w Pasiecznej uczciła pamięć polskich żołnierzy Żelaznej Brygady.
 • Oświadczenia majątkowe: Sprawdź, co mają prudniccy sędziowie i prokuratorzy. Obowiązujące od kilku lat przepisy wprowadziły jawność oświadczeń majątkowych sędziów i prokuratorów.
 • Z ciemności do światła w Prudniku. Już w najbliższy piątek (19 listopada) w kinie „Diana” będzie miał miejsce pokaz filmu „W ramionach Ojca” *cz. 1 „Z ciemności do światła”) w reżyserii Marka Domagały. W tym numerze „Tygodnika Prudnickiego” trzecie spojrzenie na postać bohatera filmu salezjanina ks. Andrzeja Szpaka.
 • Biała: Konsekwentnie ku turystyce i odnowie zabytków. Gmina Biała konsekwentnie realizuje inwestycje, których celem jest ratowanie zabytków oraz udostępnienie ich mieszkańcom i turystom. W najbliższym czasie odnowiony zostanie długi odcinek miejskich murów obronnych, a turyści będą mogli wejść do dwóch wież wodociągowych.
 • Rozkochów: Eksperci wskazują gdzie i jak należy wykonać najpilniejsze prace. Trwają prace zmierzające do odnowy Pałacu Rozkochów. Na początku listopada na terenie zabytkowej budowli pracowali architekci, którzy dokonali oględzin konstrukcji obiektu.
 • Szybowice: Do Warszawy po odbiór nagród. Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Szybowicach, z wychowawczynią Ryszardą Kuzak, uczestniczyli w Warszawie w podsumowaniu dwóch międzynarodowych konkursów, w których wzięli udział oraz zdobyli nagrody i wyróżnienia.
 • Kultura: Narodowe Zaduszki. Tradycyjne spotkania, związane ze świętami 1 i 11 listopada miały miejsce w Białej. Jak zawsze muzycznie, z nutą refleksji, zadumy, poetycko.
 • Kultura: Ktoś pyta co to znaczy wolność, czy ona żyje w każdym z nas. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości gmina Głogówek przygotowała piękny koncert. Koncert odbył się online, bez publiczności, ale dzięki temu można go posłuchać w Internecie. Koniecznie!
 • Kultura: Poetyckie Pół na pół i wielka opera. Początek listopada to różnorodne spotkania muzyczne. W tym czasie dwa razy były takie okazje w prudnickim kinie Diana.
 • Sport (piłka nożna): Awans wywalczony w bólach. Spotkanie w ramach 1/8 wojewódzkiego Pucharu Polski, miało być łatwym, przyjemnym i radosnym zwycięstwem Fortuny Głogówek, która mierzyła się w Branicach z tamtejszym Orłem. Mecz rozgrywany w dniu święta niepodległości do takich jednak nie należał.
 • Sport (piłka nożna): Były „setki”, a na koniec porażka. Spotkanie Fortuny z Małąpanwią Ozimek z przebiegu gry wcale nie musiało zakończyć się porażką. Zawodnicy z Głogówka, mając co prawda w „nogach” dogrywkę z czwartkowego meczu pucharowego w Branicach, nie wzięli sobie do serca pracę nad poprawą skuteczności.
 • Sport (łucznictwo): Cóż to był za bój! Kajetan Charków wywalczył złoty medal 11. Halowych Mistrzostw Polski Młodzików w łucznictwie.
 • Sport (koszykówka): Kawał dobrego basketu. Oba zespoły aż 24-krotnie zmieniały się na prowadzeniu, a siedem razy notowały remis. (Kosz Pleszew – Pogoń Prudnik)
 • Sport (piłka nożna): Zatrzymali rozpędzoną Pogoń. Radość w Burgrabicach i smutek w Prudniku. Nic nie może wiecznie trwać, ale porażka z zespołem przeżywającym tak duże problemy i spadek formy jest sporym zaskoczeniem dla kibiców liderujących do tej pory w tabeli grupy II klasy okręgowej Pogoni. (Sudety Burgrabice – Pogoń Prudnik)

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

6 KOMENTARZE

 1. Ale ale Prudmik wcale nie czeka na galerię handlową na Jesionowym Wzgórzu a na park zieleni. Tyle osób tu zawsze wyrażało swoją opinię na ten temat więc należy uwzględnić też głosy mieszkańców . Nikt tu nie czeka na galerię handlową bo tych sklepów i betonu już dość jak powstanie galeria na osiedlu to bedziemy mieli sam beton i jeszcze więcej samochodów a zieleni jak na lekarstwo i brak miejsca do odpoczynku

  • Proszę Pani, a czy ci mieszkańcy złożyli do urzędu, spółdzielni jakiś wniosek, petycję w tej sprawie? Czy zgłosili w budżecie obywatelskim? Czy zrobili jakikolwiek wysiłek intelektualny i fizyczny, poza klepaniem anonimowych komentarzy w internecie? Kto konkretnie występuje w tej sprawie? Pani Janina i pan Czesiek? A może nikomu na tym nie zależy? Odwagi! Chęć utworzenia parku to żadne narażanie się, trzeba się tylko skrzyknąć, pójść do szkoły, sklepu, na parafię, zebrać się w grupę i pokazać, że za inicjatywą stoją ludzie. Inicjatywa jest bardzo dobra.

  • Mieszkanki osiedla, zwlaszcza te w sile wieku, zajete byly ganianiem za podpisami jak trzeba bylo przeforsowac wybrukowanie parkingu pod kosciolem z budzetu obywatelskiego. Trzeba bylo sie zebrac i zaglosowac. W opcji byla teznia solankowa, pewnie w parku miejskim, ale moze bylby to dobry punkt zaczepny zeby taka teznie na osiedlu postawic i stworzyc dookola niej park. a tak to mamy wybrukowany kolejny kawalek na osiedlu, tak propo betonu.

   • I tak to wygląda. Jak widać na osiedlu ogarnięci się ludzie, którzy chcą kolejne miejsca parkingowe a nie jakieś parki. Sami sobie są winni. I winni będą dalej, póki nie wezmą się do działania. Piszę to z ironią i przykrością niestety.

 2. Slusznie, dosc tego „Betonowania” umyslow ludzkich, ten skwer czy tez park, juz dawno powinien istniec, narazie po lace biegaja pieski w ramach spacerow z wlascicielami, ktorzy odwracaja glowy w trakcie „stawiania klockow” przez ich pociechy!!

 3. No to bedzie wybitny parking, mieszkancy lubia eksponowac w takich miejscach swoje BWP-y, jednoczesnie nie umiejac zachowac kultury jazdy ns ulicach, miasta Prudnik i gdziekolwiek podrozuja, o parkingach przy marketach nie wspomne!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here