Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia już od środy (3 listopada)

1

Prudnicki gang narkotykowy. Waży się przyszłość członków prudnickiego gangu narkotykowego. W pierwszej instancji, większość z oskarżonych została skazana na bezwzględną karę pozbawienia wolności. O czym jeszcze będziesz mógł przeczytać w „Tygodniku Prudnickim” (środa, 3 listopada). Oto zapowiedzi:

 • Największy obiekt handlowy w powiecie już otwarty. Od czwartku 28 października otwarty jest nowy, największy w powiecie prudnickim kompleks handlowy w Lubrzy przy ul. Opolskiej – Premium Park. To drugi obiekt tej marki na ziemi prudnickiej.
 • Sąd: opieszałość i lekceważenie w PCPR. Prudnicki Sąd Rejonowy poskarżył się staroście na działalność Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.
 • Ogromne zainteresowanie kwestą na prudnickim cmentarzu. Podczas zorganizowanej w dniu Wszystkich Świętych kwesty „Ocalić od zapomnienia” na prudnickim cmentarzu komunalnym zebrano 15.335,79 zł, 15,72 euro i 31 koron szwedzkich. To o ponad połowię więcej w porównaniu z poprzednią edycją akcji (w 2019 r.), kiedy odwiedzający cmentarz przekazali blisko 10 tys. zł.
 • Rajcy zdecydowali o losie schroniska. Gmina Prudnik zmieniła zdanie w sprawie sprzedaży budynku w Wieszczynie, gdzie znajduje się filia Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Dąbrówka”.
 • Lokalne podatki w górę. Rada Miejska Prudnika uchwaliła nowe stawki podatku od nieruchomości. Wejdą one w życie 1 stycznia.
 • Ostatnia droga dra Piotra Skarbka w Prudniku. Właśnie obchodziliśmy święto Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i w tym czasie myślimy o tych, którzy odeszli do Pana. Wśród nich jest zmarły 18 października Piotr Skarbek. Człowiek wielu aktywności, także osobowość lokalnej kultury, pasjonat, twórca. Czasem poprzez wiersze bywał w „Tygodniku Prudnickim”.
 • Gospodarka: Prudnik ma kawowy biznes. Jak już informowaliśmy w Prudniku rozpocznie działalność firma spożywcza zajmująca się produkcją kawy i napojów na jej bazie.
 • Oświadczenia majątkowe: Kto ma najbardziej wypchane portfele? Pieniądze szczęścia nie dają, ale… Któż nie chciałby zarabiać więcej? Wzięliśmy pod lupę majątki ponad 40 osobistości z ziemi prudnickiej żyjących na koszt podatników.
 • Powiat prudnicki: „Te pieniądze stwarzają tylko problem”. Włodarze samorządu powiatu prudnickiego mówią o problemach wynikających ze środków państwa przekazanych w ramach programu Polskiego Ładu. Temat pojawił się przy okazji dyskusji o drogach powiatowych.
 • Nowy film dokumentalny: Prymas uwięziony. Prudnicki Ośrodek Kultury zaprosił w sobotę 30 października do kina Diana w Prudniku na prapremierę filmu dokumentalnego pt. „Prymas uwięziony”. Film dotyczy oczywiście uwięzienia Prymasa Tysiąclecia błogosławionego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Dokument przedstawia „trzy lata z tysiąca”, lata ważne, przełomowe, a w tym czasie jest miejsce także dla Prudnika.
 • Na talerzu: Z karpiem w roli głównej. Kofty rybne z sosem słodko-kwaśnym na chrupiącym makaronie ryżowym, czarne pierogi z azjatyckim nadzieniem z karpia, karpioburgery – twórcy tych dań stanęli na podium konkursu kulinarnego, jaki odbył się w Zespole Szkół Rolniczych w ramach Tygodnia Szefa Kuchni.
 • Rajd Starucha: Doznałem olśnienia. Nazwa prudnickiego Rajdu Starucha od lat budzie emocje. Z komandorem imprezy Andrzejem Górą rozmawia nie tylko na ten temat Bożena Tokar-Matkowska.
 • Marek Trzaska: Trzeba mieć swój pomysł. Podejmując jakiekolwiek działanie trzeba mieć swój pomysł – znać cel, posiadać wiedzę i przekonanie. Marek Trzaska od dzieciństwa miał pomysł i przez 40 lat z powodzeniem go realizuje z pasją i miłością do gołębi.
 • Prudnicka premiera (cz. 1): W ramionach Ojca. O księdzu Andrzeju Szpaku pisze Marek Domagała, reżyser filmu dokumentalnego o tym niezwykłym duchownym.
 • Nowy pociąg dalekobieżny ominie Prudnik. Nowością w rozkładzie jazdy pociągów będzie bezpośrednie połączenie Dolnego Śląska z Bieszczadami. Niestety pociąg ten ominie stacje w powiecie prudnickim.
 • OHZ Głogówek: Tradycja i przyszłość polskiej hodowli. Takim mottem firmuje się Ośrodek Hodowli Zarodowej w Głogówku. Rangę – wciąż samodzielnej – spółki potwierdzają krajowe rankingi i tytuły czempionów, zdobywane przez tutejsze bydło.
 • Moszczanka: Wciąż w atmosferze jubileuszu. Przypadające w tym roku 700-lecie wsi świętowane było uroczyście i rozrywkowo na wszelkie możliwe sposoby. W cyklu zdarzeń ostatnio zaistniały ciekawe warsztaty.
 • Pogórze: Hubal, Gaja i Dragon. To główna trójka „hubalowej rodziny”, ale role w tym układzie wraz z upływem lat jednak się zmieniają.
 • Gmina Prudnik: Strażacy – ochotnicy gminy Prudnik wybrali nowe władze. Zjazd oddziału gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Prudniku odbył się 23 października w Niemysłowicach.
 • Nagrody w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym dla uczniów z Moszczanki. „Kokosz, grosz do grosza!” to projekt edukacyjny z zakresu edukacji finansowej, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, realizowany przez uczniów klasy trzeciej w Moszczance.
 • Spacerując po Prudniku – ciąg dalszy. W kilku poprzednich odcinkach tego cyklu starałem się przybliżyć Czytelnikom „Tygodnika Prudnickiego” zmiany zachodzące w naszym grodzie, zarówno te pozytywne, jak i błędy, czy niedociągnięcia. Obecny artykuł zacznę od zieleni miejskiej, tak ważnej w zachodzących w szybkich tempie zmianach klimatycznych – pisze biolog Karol Koziarowski.
 • Archiwum Odkrywcy: Transitus, pamiątki śmierci św. Franciszka. O mało znanych głogóweckich zabytkach związanych ze św. Franciszkiem i franciszkanami pisze Henryka Młynarska.
 • Sport (piłka nożna): Kolejna próba nerwów biało-niebieskich. W Kietrzu prudniczanie rozegrali dobre spotkanie i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Kolejny komplet punktów nie zwiększył jednak przewagi nad najgroźniejszymi rywalami do awansu: GKS-em Głuchołazy i LZS-em Walce.
 • Sport (koszykówka): Debiutant Krupiński. Łatwo, lekko i przyjemnie. Tak można krótko podsumować mecz 7. kolejki, w którym Pogoń zgodnie z planem ograła rezerwy zielonogórskiego Zastalu.
 • Sport (karate WKF): Wysoko zawieszona poprzeczka. Przez dwa dni trwały międzynarodowe zmagania w Bielsku-Białej pod nazwą Polish Open. W zawodach wystartowało 1300 karateków ze 190 klubów reprezentujących 28 państw.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

1 KOMENTARZ

 1. PKP -IC tez panstwo w panstwie, fakt chetnych na jazde pociagiem bardzo malo, sami do tego doprowadzili ministrowie infrastruktury. Nie chca tedy jezdzc PIC , dopuscic POLREGIO , tylko z kad oni wezma tabor?, Moze Marszalek Wojewodztwa by dofinansowal a nie tylko Opole!! NO WLASNIE -DLACZEGO NIE ISTNIEJA KOLEJE OPOLSKIE!?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here