Szpital w Białej ponownie dla pacjentów covidowych

0

W związku z dynamicznie rosnącą liczbą chorych z COVID-19 wymagających hospitalizacji, w Polsce ponownie uruchamiane są szpitale epidemiczne i dodatkowe miejsca dla pacjentów z COVD-19. Również w powiecie prudnickim.

W czwartek (25 listopada) wojewoda opolski Sławomir Kłosowski poinformował o utworzeniu szpitala dla pacjentów z COVID-19 w Oleśnie. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom na ten cel nie zostanie przekształcona placówka w Kędzierzynie-Koźlu. Szpital w Oleśnie będzie dysponował 150 miejscami, w tymi 21 respiratorowymi oraz oddział pediatryczny dla 20 dzieci. Dotychczasowi pacjenci z placówki w Oleśnie przetransportowani zostaną do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu oraz innych placówek w województwie.

Według wczorajszych danych na terenie Opolszczyzny do dyspozycji pacjentów covidowych pozostaje 79 wolnych miejsc, w tym 21 łóżek respiratorowych.

– Zachowujemy bezpieczny bufor dostępnej bazy łóżkowej – ocenia wojewoda, który, opierając się na prognozach matematyków z Politechniki Opolskiej, zapowiedział, że szczytu zachorowań można spodziewać się w połowie grudnia.

Od soboty (27 listopada) planowane jest także uruchomienie: 20 dodatkowych łóżek w szpitalu w Głubczycach; 65 łóżek w 116. Szpitalu Wojskowym z Przychodnią SP ZOZ w Opolu. Od 1 grudnia przybędzie 14 łóżek dla pacjentów z COVID-19 w nyskim szpitalu.

– Od 3 grudnia dostępnych będzie także 60 łóżek – w tym 5 OIOM, w szpitalu w Białej – dodaje wojewoda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here